TOKİ Bitlis Merkez Beşminare kura sonuçları ve 3+1 isim listesi!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Bitlis Merkez Beşminare mahallesinde inşa edilen konut projesinin kura çekimi yapıldı. Toki Beşminare engelli kura sonuçları ve isim listesi haberimizde.

Toki 18.04.2022 - 10:31 18.04.2022 - 10:31 Büşra Uluşen

Toplu konut İdaresi Başkanlığı tarafından Bitlis Merkez Beşminare Mahallesi 1. Etap 317 konut 1 adet ticaret merkezi kapsamında üretilecek 12 adet konut, en az yüzde 40 engelli vatandaşlar için satışa sunulmuştu. Başvuru süreci geçtiğimiz hafta tamamlanan projeye, 2000 TL başvuru bedelini yatıran kişiler katılma şansı yakaladı. 

Engelli vatandaşların ev sahibi olabilmesinin yolunu açan TOKİ projesi için sona yaklaşıldı. Bugün gerçekleştirilen hak sahibi belirleme kurası ile 12 adet daire yeni sahiplerini buldu. 

TOKİ Bitlis Merkez Beşminare kura sonuçları ve isim listesi 2022!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Bitlis Merkez Beşminare mahallesinde üretilen 12 adet konut için yeni hak sahipleri belirlendi. TOKİ hizmet binasında yapılan kura sonucunda hak sahibi isim listesi oluşturulurken, kura çekimine izleyici kabul edilmedi. Vatandaşların kurayı takip edebilmesi için tüm süreç canlı yayın ile TOKİ'nin resmi sosyal medya hesapları olan Facebook, Twitter, YouTube ve Instagram üzerinden yayınlandı. 

Söz konusu projedeki konutların aylık taksitleri bin 641 liradan başlarken, başlangıçta yüzde 20'lik peşinat bedeli talep ediliyor ve sonrasında geri kalan miktar için 180 ay vade imkanı sunuluyor. 

TOKİ Bitlis Merkez Beşminare kura sonuçları ve isim listesi TOKİ GOV TR üzerinden açıklanıyor. Kura sonuçlarını öğrenmek için TOKİ'nin resmi internet sitesini ziyaret edebilir ya da aynı site üzerinden Kura Sonuç Sorgulama bölümüne girerek TC kimlik numaranız ile ev sahibi olup olmadığınızı sorgulayabilirsiniz. 

Kurada ismi çıkmayanların başvuru paraları ne zaman iade edilecek?

Kura sonucunda; konut satın alma hakkı elde edemeyenlerin başvuru bedelleri 20 Nisan 2022, konut satın alma hakkı kazandığı halde sözleşme imzalamayan asil hak sahiplerinin başvuru bedelleri 26 Nisan 2022, yedek hak sahiplerinin başvuru bedelleri ise 29 Nisan 2022 tarihlerinden itibaren başvuru sahiplerine iade edilecek. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@