TOKİ Bu İki Şehirde Kurasız Konut Satıyor! Yetişen 180 Ay Vadeyle Alacak

TOKİ Başkanlığı'nın açık konut satışları kapsamında iki şehirde alt gelir ve orta gelir grubu konutları satılacak. Herhangi bir çekilişi olmayacak konutlarda daireler başvuru önceliğine göre satılacak

Toki 12.10.2021 - 16:47 12.10.2021 - 16:47 Mustafa KARAGÖZ

Ev alma hayali içinde olanlar, TOKİ Başkanlığı'nın kısa süreli aralıklarla yenilediği kurasız, açık konut satışı ile yaptığı satışları araştırıyorlar. Sunulan ödeme planları ev almak isteyenleri oldukça memnun ederken uzun vadeli ödeme planları, aylık düşük taksitle ev sahibi olunmasını sağlıyor.

Uygun koşullarda ev almak için Ekim ayının kalan kısmında araştırma halinde olanlar adına, emlak365.com olarak güncel duyuruları derledik. 

TOKİ'DEN AÇIK KONUT SATIŞ İLANLARI - 2 ŞEHİR LİSTEDE

TOKİ Başkanlığı'nın resmi sitesi üzerinden ilan konut satış duyurularında, Açık Konut Satışları bölümü yer almakta. Bu alanda kurasız, konut satışları ilanları yer alır. Kurasız konut satışları doğrudan satış yöntemi olup başvuranlar hemen istedikleri konutu almaya hak kazanırlar. 

İlan edilen listede yer alan bilgilere göre Ekim ayının ikinci yarısı için 2 adet açık konut satış duyurusu bulunmakta. 

1-) Kocaeli İli Dilovası İlçesi Köseler Mahallesinde yer alan TOKİ projesinden kurasız 2+1 daireler satılacak. 

2-) Kırşehir Merkez Kındam Mahallesi TOKİ projesinden de 2+1 daireler satış listesinde. 

TÜM SATIŞ İŞLEMLERİ BAŞVURU ÖNCELİĞİNE GÖRE

TOKİ Başkanlığı'nın kurasız konut satışları başvuru önceliğine göre yapılır. TOKİ tarafından ilan yayımladığında projeye dair konutların hangi tarihler arasında satışa çıkarılacağı bildirilir. İlan edilen başvuru tarihleri başladığında, istekliler TOKİ tarafından belirtilen Halk Bank yada Ziraat Bankası şubesine giderek başvurularını yaparlar. Konut satışları başvuru önceliğine göre tamamlanır. İlk giden istediği konutu seçer. Daha sonra ise geriya kalan konutlar arasından başvurulara göre satışlar gerçekleştirilir.

180 AY VADELİ ÖDEME PLANLARI

* Kocaeli İli Dilovası İlçesi Köseler Mahallesinde yer alan TOKİ konutlarından ev almka isteyenlere 180 ay vadeli ödeme planı sunuluyor. Satış listesinde yer alan konutların 210.000 TL ile 243.000 TL arasında olduğunu duyuran kurum taksitlerin konut fiyatına göre 934 TL ile 1081 TL'den başladığını bildirdi.

* Kırşehir Merkez Kındam Mahallesi TOKİ projesinden ev alma planı yapanlar için de TOKİ 180 ay vade olanağı sunduğunu ilan etti. Kırşehir'de yer alan TOKİ konutları 165.000 TL ile 199.000 TL arasında yer alırken geri ödeme planlarında en düşük taksit tutarı aylık 810 TL olarak açıklandı. Taksitler konut fiyatına göre 975 TL'ye kadar çıkıyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@