TOKİ Bütün Şartları Kaldırdı! Aylık 2 bin 293 TL Taksitle Hemen Teslim 4+1 Dubleks Daire Satışı Başvuruları Başladı

TOKİ alt gelir grubu başvuru şartları kaldırıldı, 4+1 dubleks daire almak isteyenler için o ile özel başvurular başladı. TOKi ucuz konut hangi illerde, ev başvurusu nereden, nasıl yapılır?

Toki 01.02.2022 - 10:50 01.02.2022 - 10:50 Gülcan Özer

Ev sahibi olmak yükselen konut fiyatları nedeniyle her geçen gün biraz daha zorlaşırken süreçte vatandaşın umudu kira öder gibi ev sahibi yapan ve alt gelir grubu konut projeleri üreten TOKİ olarak öne çıkmıştı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesine dahil edilen Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ yapılan değişiklikler ile ağırlıklı olarak sosyal konut üretimi yapmaya başlamıştı. 

Banka kredisiz, 240 aya varan vadelerle taksitle alt gelir grubu ucuz konut projeleri üretmeye devam eden TOKİ yeni yılda beklenen yeni konut projeleri için satış duyurularını ilan etmeye devam ederken süreçte en çok vatandaşı başvuru şartları zorluyordu. Pek çok kişi TOKİ başvurusu yapmak istiyor ancak başvuru koşulları için aranılan kriterleri taşımadığı için başvuru yapamıyordu. 

TOKİ ALT GELİR GRUBU BAŞVURU ŞARTLARI KALDIRILDI, UCUZ KONUT BAŞVURUSU HERKESE AÇILDI! 

Bazı projelerde elde kalan stoklu konutları için uygulanan alt gelir grubu şartlarını esneten TOKİ bu değişikliklerden birini de Kars ilinde satışa sunduğu proje için yaptı. TOKİ Kars Merkez Atatürk Mahallesi ve Bayrampaşa Mahallesi kentsel dönüşüm projesi kapsamında üretilen 366 adet konut içerisinde yer alan ve elde kalan 47 adet 4+1 dubleks daire için uygulanan şartlar kaldırıldı. 

toki kars konut duyurus

TOKİ tarafında yapılan açıklamada “Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir konutun bulunmaması, daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları” şartları kaldırılmıştır" ifadeleri ile projeye herkesin başvuru yapabileceği ilan edildi. 

toki konut satışı fiyatları

TOKİ HEMEN TESLİM 4+1 DUBLEKS DAİRE SATIŞ FİYATI KAÇ TL?

47 adet dubleks daire için satış fiyatı en düşük 516 bin TL olarak belirlenirken en düşük konut peşinatı tutarı 51 bin 602 TL ve en düşük aylık taksit tutarı ise 2 bin 293,45 TL olarak ilan edildi. 

TOKİ UCUZ KONUT BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Proje için başvurular 7 Şubat tarihi itibari ile başlarken TOKİ konut başvurusu ise Halkbank Kars şubeleri üzerinden kabul edilecek.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@