TOKİ Çeşme'de Ticaret, Turizm, Konut İmarlı 88 Arsayı KDV'siz Satışa Çıkardı

TOKİ Başkanlığı yeni bir arsa satış duyurusu yayımladı. Kurum Çeşme'de yer alan ve kendisine ait olan bazı arsaların satışlarını yapacağını duyurdu.

TOKİ Çeşme'de Ticaret, Turizm, Konut İmarlı 88 Arsayı KDV'siz Satışa Çıkardı

TOKİ Başkanlığı yeni bir arsa satış duyurusu yayımladı. Kurum Çeşme'de yer alan ve kendisine ait olan bazı arsaların satışlarını yapacağını duyurdu. Farklı imar özelliklerine sahip arsaların satışları ise özel ek avantajlarla olacak.

Turizm bölgelerinden TOKİ'den arsa almak isteyenler için büyük bir fırsat olan duyurunun tüm ayrıntılarını emlak365.com olarak paylaşıyoruz.

TOKİ'DEN ÇEŞME'DE ARSA SATIŞI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı arsa satış duyurusunda, arsaların tamamının Çeşme İlçesinde yer aldığını bildirdi. İlçenin 16 Eylül, Dalyan, Musalla ve Ovacık'ta yer alan semtlerinde toplam 88 adet farklı özelliklerde ki arsalar satılacak. Söz konusu satış işlemlerinde en önemli avantajların başında, satışlarda KDV ödemesi yapılmayacak.

TOKİ'nin satışa çıkardığı 88 adet aresadan alacaklar olan KDV'den muaf olacaklar ve önemli bir masraf ödemesini yapmayacaklar. Bunun dışında TOKİ Başkanlığı arsa satışları için taksitli ödeme seçenekleri sunacak. Arsaların satış fiyatları üzerinden belli bir oranda peşinat ödemesi alacak TOKİ daha sonra kalan tutarı aylık taksitler halinde alacak.

Ödeme Avantajları

* TOKİ Başkanlığı arsa satışlarını yüzde 25 peşinat ödemesi yapacak. Satışa çıkarılan arsa için vatandaşlar teklif verdikleri fiyat üzerinden yüzde 25 oranında peşinat ödemesi yapacaklar.

* Aylık eşit taksitler halinde ödenecek. TOKİ'nin sunduğu bir diğer ek olanak ise 24 ay vade. Yüzde 25 peşinat ödeyenler geri kalan tutarı 24 ay vade ile ödeyebilecekler.

* TOKİ'den satışa çıkarılan arsalar için fiyatlar 354 bin TL'den başlıyor.

* TOKİ'den satılan arsalar için KDV ödemesi yapılmıyor.

TOKİ Çeşme'de Ticaret, Turizm, Konut İmarlı 88 Arsayı KDV'siz Satışa Çıkardı - Resim 1

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

İhale usulü gerçekleştirilecek arsa satışları için 23 Mart tarihinde ihale düzenlenecek. İstekliler ihale tarihine kadar başvurularını kuruma bildirecekler. Başvuru detayları için TOKİ'nin web sitesi yada Emlak Müzayede sitesinden bilgi alabilirsiniz.