TOKİ Çorum Merkez Kuruçay Başvuruları Ne Zaman? Kuruçay TOKİ Başvuru Tarihi

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Çorum Merkez Kuruçay başvuru tarihleri belli oldu. Ayda bin lira taksitle 151 daireden birine sahip olabilirsiniz. İşte ayrıntılar...

Toki 24.01.2022 - 10:34 24.01.2022 - 10:34 Büşra Uluşen

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) alt ve orta gelir grubuna sahip ailelerin ev sahibi olması için yeni projeler üretmeye devam ediyor. Bu projeler kapsamında TOKİ, Çorum Merkez Kuruçay Mahallesi'nde 743 konuttan oluşan alt gelir grubu toplu konut uygulamasını duyurdu. 

ÇORUM MERKEZ KURUÇAY TOKİ BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Türkiye'deki herkesin ev sahibi olmasını hedefleyen TOKİ, yeni projesini Çorum'da gerçekleştiriyor. 

Çorum Merkez Kuruçay Mahallesi'nde gerçekleştirilecek TOKİ projesi kapsamında 743 adet konut inşa edilecek. İlk etapta bu konutlardan 151 adedi satışa çıkıyor. 2+1 konutlar için başvuru süreci bugün itibarıyla başladı. 

TOKİ Çorum Merkez Kuruçay projesi için başvurular 24 Ocak 2022 - 04 Şubat 2022 tarihleri arasında alınacak. Projeye başvurmak isteyen vatandaşlar, 1000 TL tutarındaki başvuru bedelini Halk Bankası şubelerine yatırarak ya da e-devlet üzerinden başvuru yaparak başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecekler. 

toki çorum merkez1

TOKİ KURUÇAY KONUT FİYATLARI NE KADAR?

Çorum Merkez Kuruçay projesi kapsamındaki 2+1 konutların brüt alanı 75.73 metrekare olurken net alanı ise 59.88 metrekare olmaktadır. Bu konutlar için en düşük fiyat 207 bin 455 TL, en yüksek fiyat ise 251 bin 564 TL'dir. 180 ay vadeli konutların aylık taksitleri ise bin 14 liradan başlıyor. 

toki çorum merkez

TOKİ KONUT BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Başvuru sahibinin;

T.C vatandaşı olması,

Başvurduğu projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak şartıyla ikamet ediyor olması ya da il nüfusuna kayıtlı olması, 

Daha önce kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve tapuda kayıtlı kat irtifakı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün ya da müstakil konutunun bulunmaması,

Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul kadınlarda yaş şartı aranmamaktadır. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@