TOKİ Denizli Honaz Konut Projesi Kura Çekilişi Noter Huzurunda Yapıldı, İsim Listesi Belirlendi!

Denizli Honaz TOKİ evleri için kura çekilişi yapıldı. Yapılan kura çekimi ile idare tarafından satışa sunulan 72 konutun hak sahipleri belirlenmiş oldu.

Toki 30.09.2021 - 11:35 30.09.2021 - 11:38 Gülcan Özer

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından Denizli Honaz Ovacık Mahallesi toplu konut projesi kapsamında üretilecek olan 73 adet konut satışa çıkarılmıştı. 2+1 konut 62 adet, 3+1 konut 11 adet olmak üzere satışa sunulan 73 adet konut için başvurular 13 Eylül tarihi itibari ile alınmaya başlanmıştı. 

24 Eylül tarihinde sona eren başvuru sürecinde ev sahibi olmak için gerekli işlemleri tamamlayan kişiler arasında yapılan kura çekimi ile hak sahipleri belirlendi. Pandemi nedeniyle alınan tedbirler kapsamında seyircisiz olarak yapılan kura çekimi TOKİ'nin resmi İnstagram, You Tube, Twitter ve Facebook sayfaları üzerinden de canlı olarak yayımlandı. 

DENİZLİ HONAZ TOKİ EVLERİ KONUT PROJESİ KURA ÇEKİLİŞİ SONUÇLARI İSİM LİSTESİ BELİRLENDİ! 

Noter huzurunda yapılan kura çekiminde ilk olarak satışa sunulan 62 adet 2+1 konut için hak sahipleri belirlenirken ardından ise 11 adet 3+1 konut için hak sahipleri belirlendi. Konutlar için asil ve yedek hak sahipleri isim listesi oluşturulurken söz konusu liste bugün akşam saatlerinden itibaren noter tarafından onaylanmasının ardından kurumun TOKİ GOV TR resmi internet sitesi üzerinde yer alan duyurular, kura duyuruları bölümünden de yayımlanacak. 

Yine isteyen kişiler e devlet üzerinden kimlik numaraları ve şifreleri ile siteye giriş yaptıktan sonra arama bölümüne TOKİ Kura Sonucu Sorgulama yazdıktan sonra gelen ekranda TC Kimlik numaralarını girerek isimlerine isabet eden bir konut olup olmadığı bilgisine erişebilecekler. Kurada adı çıkan kişiler ilerleyen günlerde yapılacak TOKİ Konut Satış Sözleşmesi duyurusunu bekleyecek. Adı çıkmayan kişilere ise TOKİ başvuru parası iadesi 22 Ekim 2021 tarihinden itibaren yapılacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@