TOKİ Emlak Krizinde Konut Sahibi Yapıyor! 1+1, 2+1, 3+1 Evler Yüzde 10 Peşinat Ve 180 Ay Taksitle Satılıyor!

TOKİ tarafından uygun maliyetlerle konut satışlarına devam ediliyor. Kira öder gibi TOKİ hangi şehirlerde konut satıyor? İşte TOKİ'nin en son konut satış duyuruları ve ev sahibi olma imkanları...

TOKİ Emlak Krizinde Konut Sahibi Yapıyor! 1+1, 2+1, 3+1 Evler Yüzde 10 Peşinat Ve 180 Ay Taksitle Satılıyor!

Türkiye'de ev fiyatları dar ve orta gelirli vatandaşların alım güçlerinin çok ötesine yükseldi. Bundan dolayı da ucuz ev arayışları hız kazandı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından üretilen konutlar vatandaşlar için başlı başına bir ev sahibi olma imkanı sağlıyor. Bu imkanı değerlendiren vatandaşlar kendilerini ve ailelerini kiradan kurtarmak için fırsat buluyorlar.

TOKİ HANGİ PROJELERDE KONUT SATIŞI YAPIYOR?

TOKİ'den şu anda konut satın almak isteyen vatandaşlar hangi projelerden konut satışı yapıldığını merak ediyorlar. TOKİ'nin güncel konut satış ilanlarında şu anda az sayıda ilan bulunuyor. Bu ilanlar içerisinde ise Kütahya'da bulunan 3 ayrı TOKİ projesinde konut satışı yapıldığı görülüyor. Bu konutların 1+1, 2+1 ve 3+1 büyüklüklerinde oldukları açıklanırken fiyatlara ilişkin bilgiler de kamuoyunja ilan edildi.

toki konut satış ilanı 1

TOKİ tarafından yayınlanan ilanlara göre Kütahya Çavdarlar ilçesinde bulunan TOKİ projesinde konut satışları devam ediyor. 2+1 ve 3+1 büyüklüklerinde olan bu konutların fiyatlarına dair bilgiler de belli oldu. Buna göre 2+1 evler 479 Bin TL'den, 3+1 evler ise 582 Bin TL'den başlayan fiyatlarla satın alınabiliyor.

toki konut satış ilanı 2

TOKİ, Kütahya'nın Simav ilçesi Muradınlar Mahallesi'nde de konut satışı yapacağını duyurdu. Bu proje kapsamında satışa çıkarılan 2+1 evlerin fiyatlarının 466 Bin TL'den başladığı bildirildi.

toki konut satış ilanı 3

TOKİ, Kütahya'nın Simav ilçesi Demirci beldesinde de konut satışı yapıyor. Açıklanan bilgilere göre bu projede 3+1 evlerin fiyatları 585 Bin TL'den Başlıyor.

TOKİ KAÇ TL AYLIK TAKSİTLE EV SATIYOR?

TOKİ tarafından duyurulan üç projede de konut satışları devam ediyor. Bu konutlardan satın almak isteyen vatandaşlar taksit imkanlarına dair ayrıntıları merak ediyorlar. TOKİ'nin verdiği bilgilere göre peşinat ve taksit ödemeleri konut fiyatına göre değişiyor.

toki konut satış ilanı 4

TOKİ'nin 479 Bin TL fiyat açıkladığı konut için yüzde 10 peşinat ödemesi yapılması durumunda 180 ay taksit imkanı sağlanıyor. Bu konut aylık 2.396 TL taksit ödenerek satın alınabiliyor.

toki konut satış ilanı 5

TOKİ'nin 595 Bin TL'ye satışa çıkardığı konutun satın alınması için de önce yüzde 10 peşinat ödemesi yapılması gerekiyor. Bu konutun da 180 ay boyunca aylık 2.927 TL taksitle satın alınabileceği bildirildi.

Emlak365.com