TOKİ Farklı Şehirlerde 5 Konut Projesinde 1276 Adet Konut İçin İhale Yapacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) farklı şehirlerde 1276 adet konutun inşa edileceği projelerin ihalesini yapacak.

TOKİ Farklı Şehirlerde 5 Konut Projesinde 1276 Adet Konut İçin İhale Yapacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) uygun fiyatlarla dar gelirli aileleri konut sahibi yapmayı sürdürüyor. Bugüne kadar 1 milyon adetten fazla konut inşa eden TOKİ devam eden projelerinin yanında yeni projelerin de başlaması için hazırlıklarını sürdürüyor.

TOKİ'nin inşa edeceği yeni konut projelerinin proje aşamalşarı tamamlandığında ihale aşamasına geçiliyor. İhale aşamasında ise firmalar tekliflerini sunarak TOKİ'nin yeni konut projelerinin yapımını üstleniyorlar. Kısa bir süre içerisinde başlayan projeler sözleşmede belirlenen sürede yapılarak konutlar hak sahiplerine teslim ediliyor.

1276 KONUT İÇİN İHALE YAPILACAK

TOKİ tarafından yaıyınlanan ihale programlarına göre bu hafta içerisinde 1276 konutun yapılacağı farklı projelerin ihaleleri gerçekleştirilecek. Bu ihaleler ile inşa edilecek konutların yapım tarihleri net bir şekilde belli olacak.

TOKİ tarafından verilen bilgilere göre Denizli ili Belkızı ilçesi 2. Etap 119 Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi için 4 Ağustos 2021 Çarşamba günü saat 13:30'da E-İhale usulüyle ihale yapılacak.

Karaman İli Merkez İlçesi Kırbağı Mahallesi Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi 317 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi için TOKİ ihalesi 4 Ağustos 2021 Çarşamba günü saat 14:00'da E-İhale yoluyla yapılacak.

TOKİ'nin bu hafta ihaleye çıkacağı bir başka konut projesi ise Balıkesir'de olacak. Altıeylül ilçesi Gaziosmanpaşa Mahallesi 1. Etap 558 Adet Konut, 25 Adet Dükkan İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi için 5 Ağustos 2021 Perşembe günü saat 14:00'da E-İhale yoluyla ihale yapılacak.

5 Ağustos 2021 Perşembe günü saat 14:00'da E-İhale yoluyla Şırnak İli Merkez İlçesi Bahçelievler Mahallesi'nde 139 konutluk proje için ihale yapılacak.

TOKİ 6 Ağustos 2021 Cuma günü saat 11:30'da ise Burdur İli Merkez İlçesi Kurna Mahallesi 143 Konut, 6 Dükkan İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi için ihale yapacak.

toki konut projesi ihaleleleri

KONUT İNŞAATLARI 450 GÜNDE TAMAMLANACAK

İhalesi yapılan konutlar için inşaat süreci ihalenin sonuçlanması ile başlayacak. TOKİ ile ihaleyi kazananlar arasında sözleşme imzalanacak. Sözleşme imzalanmasının ardından ise 10 gün içinde yer teslimi yapılacak. Yer tesliminin ardından ise 450 gün içerisinde konutlar inşa edilip TOKİ'ye teslim edilecek.

SONRAKİ HABER