TOKİ Gaziantep’te 596 Konutluk Proje İnşa Edecek

Sosyal konut projeleri kapsamında üretime devam eden TOKİ, Gaziantep'te 596 konutluk proje üretecek.

TOKİ, sosyal konut projesi üretmeye devam ediyor. Dar ve orta gelirli vatandaşları konut sahibi yapan TOKİ, sunduğu ödeme kolaylığı ile tercih edilen kurumlar arasında yer alıyor.

596 Dairelik Konut Projesi

Hız kesmeden projeler üretmeye devam eden TOKİ, şimdi de Gaziantep’in Islahiye İlçesinde yeni bir projeye başlıyor. Gaziantep’in Islahiye İlçesi, Fevzipaşa Mahallesi’nde TOKİ, hayata geçireceği konut projesinde 596 daire yer alacak.

Gaziantep’te hayata geçirilen projenin ihalesi 6 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirildi. Gaziantep’ta hayata geçirilen konut projesi kapsamında, bir cami, bir ticaret merkezi ve 16 derslikli ilköğretim okul inşaatı da gerçekleştirilecek.

Yöreye Ait Mimari Anlayış Yansıtılıyor

TOKİ’nin en büyük konut üretim alanlarından biri olan Gaziantep’te mahalle konseptiyle tasarlanan proje, yerleşim alanı ve sosyal donatılarıyla birlikte yeni bir yaşam merkezinin oluşturulması hedefleniyor.

TOKİ kapsamında Gaziantep’te hayata geçirilen proje, yörenin mimari cephe anlayışının yansıtılmasına mümkün olduğunca özen gösterilerek inşa ediliyor.

Blok girişi, dış cepheler ve zemin kat seviyesine kadar taş kaplamalar, balkon ve pencere kenarlarında taş kaplama görünümlü söveler, payandalar kullanılarak, büyük dekoratif pencereler ve geniş balkonlar tasarlandı.

Maliyet Fiyatına Satışa Çıkacak

TOKİ hayata geçireceği projeyi, ihale süreç tamamlanmadan ve inşaatına başlamadan proje kapsamında yer alan konutları satışa sunmuyor. Gaziantep’te projelendirilen konutlar, maliyet fiyatına satılacağı için ihale sırasında verilen teklifler önem arz ediyor.

TOKİ genelde ihale sürecini 2-3 haftada tamamlıyor ve yaklaşık bir ay sonra da ilk satışlara başlıyor. Satışa sunmaya hazır olan konutlar içi yeterince başvuru olmaz ise konut tipine göre başvuru şartları esnetilerek projedeki satışlara devam ediliyor.


Katkıda Bulunun