100 Bin Sosyal Konut Projesinde Son Durum! TOKİ'den Konut Teslim Açıklaması

TOKİ Başkanlığı'nın 100 bin sosyal konut projesinde süreç halen işliyor. Konut kuralarında isimleri çıkan vatandaşlar bundan sonraki dönemde neler yapmaları gerektiğine ilişkin detayları merak ediyorlar.

100 Bin Sosyal Konut Projesinde Son Durum! TOKİ'den Konut Teslim Açıklaması

Toplu Konut idaresi Başkanlığı'nın 2020 yılına ilişkin en önemli projelerinin başında 100 bin sosyal konut projesi yer alıyor. 

Alt gelir grubunda bulunan vatandaşların çok uygun koşullarda ev sahibi olmalarını amaşlayan projenin ilk iki aşaması yılın kalan bölümünde tamamlandı. Bundan sonraki dönemde vatandaşların ne yapacaklarına ilişkin ise açıklama geldi.

TOKİ'DEN SOSYAL KONUT PROJESİ AÇIKLAMASI

TOKİ Başkanlığı gün içerisinde sosyal konut projelerine ilişkin bir açıklamada bulundu. 

Sosyal konut projesine başvuruda bulunmuş bir vatandaşın teslimler ile ilgili sorusuna yanıt veren TOKİ Başkanlığı, sürecin devam ettiğini ve vatandaşların kurumun resmi sitesinden yapılacak olan duyuruları izlemeleri gerektiğini vurguladı.

Kurum tarafından yapılan açıklamda; "Çalışmalar devam etmektedir. İmar planlama projelendirme ruhsatlandırme işlemler ve ihale sürecinin ardından konut inşası başlatılmaktadır. Kat kuraları ve sözleşme tarihlerinin belirlenmesinin ardından toki.gov.tr adresinden ilan edilecektir." ifadeleri kullanıldı. 

TOKİ SOSYAL KONUT PROJESİ NEDİR?

İlk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyio Erdoğan'ın müjdelediği sosyal konut projeleri dar gelirli vatandaşların kolay ve uygun ödeme koşulları ile ev sahibi olmalarını amaçlıyor. Düşük peşinat ve 240 ay vade ile vatandaşlar ev sahibi olabiliyorlar. Sosyal konut için başvurular Aralık 2019 ile Oca 2020 döneminde alındı, kura çekiliş işlemleri ise Temmuz 2020 döneminde sona ermişti.

Emlak365.com

Yorumlar (0)