13 Bin Lira Peşinatla Konut Kredisiz Aylık 565 TL Taksitle Devlet Güvencesi İle Çekilişsiz, Kurasız Satılan Sıfır Konut Projeleri!

Yükselen konut kredisi faiz oranları ve ev fiyatları neden ile vatandaş ev sahibi olmakta her geçen gün biraz daha zorlanmaya devam ederken konut kredisi çekmeden ev sahibi olmak isteyen kişilere taksitle ev sahibi olma imkanı sunuldu.

13 Bin Lira Peşinatla Konut Kredisiz Aylık 565 TL Taksitle Devlet Güvencesi İle Çekilişsiz, Kurasız Satılan Sıfır Konut Projeleri!

Yükselen konut kredisi faiz oranları ve ev fiyatları neden ile vatandaş ev sahibi olmakta her geçen gün biraz daha zorlanmaya devam ederken konut kredisi çekmeden ev sahibi olmak isteyen kişilere taksitle ev sahibi olma imkanı sunuldu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesine dahil edilen Toplu Konut İdaresi ve Başkanlığı TOKİ yeni alt gelir grubu ucuz konut projeleri için açık satış ilanları yayımladı. Detaylar haberimizde...

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ Kasım ayı sonuna özel olarak çekilişsiz, kurasız, alt gelir grubu konut projeleri için beklenen satış ilanlarını duyurdu. Açık satış ilanları kapsamında 5 konut projesi ilanına yer verilirken sadece 13 bin liradan başlayan fiyatlarla ev sahibi olma imkanı sunuldu. TOKİ TÜRKİYE GENELİ AÇIK SATIŞ İLANLARI Kasım ayının son haftasına özel olarak yapılan güncelleme ile sadece 6 konut projesi için kurasız satış imkanı sunuldu. Çorum Dodurga, Denizli Çardak, Kırıkkale Merkez ve Tokat Merkez projeleri kapsamında alt gelir ve orta gelir grubu ilanları kapsamında sadece aylık 565 TL taksitle, konut kredisi çekmeden taksitle ev sahibi olma imkanı sunuldu. 

TOKİ Kampanyaları, satış duyuraları, kura sonuçları, emlak haberleri ve bankaların kredi kampanyalarını takip etmek için;Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZ Huawei AppGalerry uygulamamız için TIKLAYINIZTOKİ'DEN NASIL EV SAHİBİ OLURUM, TOKİ ALT GELİR GRUBU BAŞVURU ŞARTLARI 2020 NELER, TOKİ KONUT BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?TOKİ'den ev satın almak isteyen kişiler için alt gelir grubu konut projelerinde bazı şartlara sahip olmaları istenmektedir. Bu şartlar;
  • Türk vatandaşı olmak, 

  • Başvuru yapılan konutun satışa sunulduğu il ya da ilçede en az 1 yıldır ikamet ediyor olmak, 

  • Daha önce TOKİ'den ev satın almamış olmak, 

  • Daha önce TOKİ'den konut kredisi çekmemiş olmak, 

  • TOKİ başvuru formu dolduran kişinin eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir ev sahibi olmamak, 

  • Başvuru tarihi itibariyle 26 yaşından gün almamış olmak, 

  • Başvuru tarihi itibari ile aylık hane halkı gelirinin, net 2 bin 600 TL sınırını aşmaması (İstanbul geneli için yapılacak olan başvurularda gelir şartı 3 bin 100 lira rakamı sınır olarak kabul edilmektedir) olarak sıralanmaktadır. Bu şartları taşıyan kişilerin TOKİ'nin resmi internet sitesi olan TOKİ GOV TR adresi üzerinden yayımlanan ilanları takip ederek, bu ilanlarda açıklanan tarihlerde yine ilanda belirtilen banka ve şubeleri üzerinden peşinat ya da başvruru rakamlarını yatırarak konut başvurusu yapma imkanına sahiptir. TOKİ konut satışları Ziraat Bankası ve Halkbank üzerinden yapılmakta olup başvurular bazı projelerde e devlet üzerinden de kabul edilebilmektedir. TOKİ KIRIKKALE MERKEZ YUVA MAHALLESİ KONUT PROJESİ (165 KONUT) Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 165 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 01 Aralık 2020 - 31 Aralık 2020 tarihleri arasında Açık Satışa sunulurken başvurular Halkbank şubeleri üzerinden kabul edilecek. 

TOKİ KIRIKKALE MERKEZ YUVA MAHALLESİ ALT GELİR GRUBU KONUT PROJESİ (251 ADET KONUT)Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 251 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 30 Kasım 2020 - 31 Aralık 2020 tarihleri arasında Açık Satışa sunulacak. TOKİ konut başvurusu Halkbank Kırıkkale şubeleri üzerinden kabul edilecek. 

Konutların tümü açık satış yöntemi ile kurasız olarak satılacağı için 6 projede başvurular belirtilen tarihlerde ilgili banka şubeleri üzerinden yapılacak ve ilk başvuru yapan kişiler konut satın alma hakkını elde edecekler. Emlak365.com


Yorumlar (0)