2020 TOKİ Yaz Kampanyası! 36 Şehirde Kurasız Kira Öder Gibi Taksitle Ev Sahibi Olma Fırsatı

TOKİ Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden duyurduğu yaz dönemi açık artırma konut satışı için süreç devam ediyor. Vatandaşlar 11 Ağustos tarihine kadar bu satışlar için başvuruda bulunacaklar. Başvuruların ardından ise ihale usulü satışa çıkarılacak evler için hak sahibi olacak vatandaşlar aylık taksit ödemeleri ile ev sahibi olabilecekler. TOKİ'nin ev satışları için duyurduğu bu ihaleye ilişkin dikkat edilmesi gereken nokta ise başvuru süreci. Bu süreç sona ermeden vatandaşların başvurularını ilgili bankalar aracılığıyla TOKİ'ye bildirmeleri gerekiyor. Kurasız TOKİ ev satışlarına ilişkin detayları haberimizde bulabilirsiniz.

2020 TOKİ Yaz Kampanyası! 36 Şehirde Kurasız Kira Öder Gibi Taksitle Ev Sahibi Olma Fırsatı

Türkiye geneli devam eden konut kredisi kampanyaları, konut satışları kampanyalarına TOKİ'nin yaz dönemi kurasız konut kampanyası da dahil oldu. 

TOKİ Başkanlığı tarafından duyurulan bu kampanya ile 36 farklı şehirde konut satışları olacak. Bu satışların bir bölümü alt gelir grubunda bulunan vatandaşlar için olurken projelerde orta gelir grubunda bulunanlar için de ev alma imkanları bulunuyor. 

TOKİ YAZ DÖNEMİ KONUT SATIŞ KAMPANYASI

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinde yer alan satışlar bölümünde kurasız konut satışlarına dair bilgileri verdi. 

Kurum konutların açık artırma usulü satılacağını duyurdu. İhale günü en yüksek teklifi veren vatandaşların ev sahibi olacağını duyuran TOKİ Başkanlığı, açık artırmanın 36 ilde yer alan projeler için olduğunu da bildirdi. 

Ev almak isteyen vatandaşlar alt gelir grubunda bulunan 1+1, 2+1 ve 3+1 konut projeleri için başvuruda bulunabilecekler. Orta gelir grubunda bulunan vatandaşlar ise 3+1 ve 4+1 konutlar için ihale başvurusunda bulunabilecekler. 

İL İL TOKİ KONUT SATIŞ LİSTESİ

Ev alacak olan vatandaşlar için en önemli detay ise konutların hangi illerde satışa çıkarıldı. İşte TOKİ Başkanlığı'nın listesinde yer alan 36 şehir;

Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Balıkesir, Bartın, Batman, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Denizli, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Hatay,  İzmir, Karaman, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Nevşehir, Niğde, Ordu, Sakarya, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon ve Zonguldak.

ÖDEMELER YÜZDE 25 PEŞİN - 120 AY VADE İLE

Yukarıda ilan edilen şehirlerde oturan vatandaşlar ev almak istediklerinde TOKİ Başkanlığı bir miktar peşinat ödemesi ve geri kalan tutarın taksitler halinde tamamlanmasını istiyor. TOKİ Başkanlığı peşin ödeme tutarını yüzde 25 olarak açıklarken taksit süreci de 120 ay olarak duyuruldu. 

İstanbul'a Özel Ödeme Seçenekleri

İstanbul'da yer alan konut projelerine başvuruda bulunacak olan vatandaşlar ödemelerini %25, %40, %50 peşin 96 ve 120 ay vade seçenekleriyle sahip olabilecekler.

BAŞVURULAR İÇİN SON 2 GÜN

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı 36 şehirde 219 konut satışı yapacağı ihaleyi 19 Ağustos tarihinde gerçekleştirecek. Vatandaşlar bu zamana kadar bu ihale için başvurularını kuruma iletecekler.

İl İl Fiyat Listesi için Buraya Tıklayın

Emlak365.com

Yorumlar (0)