2021 Güncel TOKİ Satış Listesi: Kiradan Daha Ucuz Ödeme Planları ile Konut Sahibi Olma Fırsatı

TOKİ Başkanlığı yayımladığı duyurular ile açık konut satış listesini genişletiyor. Yeni yılın ilk günlerinin ardından üst üste ilanlar yayımlayan kurum 3 farklı şehirde konut satışı yapacağını 1 şehirde de işyeri satışı gerçekleştireceğini ilan etti. İşte TOKİ'nin 2021 yılı konut satış ilanları.

2021 Güncel TOKİ Satış Listesi: Kiradan Daha Ucuz Ödeme Planları ile Konut Sahibi Olma Fırsatı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın 2021 yılı duyurularını resmi internet sitesi üzerinden kamuoyuna duyurmaya başladı. 

2020 yıl sonunda süresi dolan açık satış ilanlarını bir bir yayından kaldıran kurum, yeni yılın satış takvimi kapsamında ocak ayının ilk haftasında 4 şehir için ön şartsız, kurasız konut satışı yapacağını ilan etti. 

TOKİ BAŞKANLIĞI'NDAN YENİ KONUT SATIŞLARI 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nca yayımlanan listelerde 1+1, 2+1 ve 3+1 alt gelir grubu konut satışları ile 3+1 orta gelir grubu konut satışları yapılacağı bildirildi. Bunun yanında kurum tek bir şehirde de toplu işyeri satış ilanları yayımladı. İlan edilen duyurulara göre konut ve işyeri satışı yapılacak olan şehirler şunlar;

* 1+1, 2+1 ve 3+1 Konut Satışı Yapılacak Şehirler

Denizli

Zonguldak

Çorum

* Farklı Fiyatlarında İşyeri Satışı Yapılacak Şehir

Van

TOKİ BAŞKANLIĞI'NIN AÇIK SATIŞ İLANLARINA BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

TOKİ'nin ilan ettiği açık satış duyurularına başvurular ön şartsız ve kurasız yapılır. Vatandaşlar ilgili proje kapsamında satışta olan konutlar arasından istediklerini seçerek ev sahibi olabilirler. Ziraat Bankası ve Halkbank üzerinden yapılan başvurularda öncelik önemlidir. Başvurularını önce yapan vatandaşlar konutları almaya hak kazanır. 

ÖDEME KOLAYLIKLARI SAĞLANIYOR

Alt gelir grubu ve orta gelir grubundan ilan edilen açık satışlar için çok özel ödeme kolaylıkları sağlanıyor. Öyle ki 2021 yılında vatandaşlara belli bir tutar peşinat sonrası 422 TL taksitle ev sahibi olma fırsatı sunuluyor. 

Genel olarak ise; vatandaşlara en az 120 ay vade imkanı veriliyor. Vatandaşlar 120, 180 hatta 240 ay vade ile düşük taksit ödemesiyle konut sahibi oluyorlar. Bunun dışında yüzde 10, yüzde 12 ve yüzde 20 peşinat seçenekleri mevcut. İşte bu ödeme planları. 

Denizli konut projesi için ödeme planı

Çorum konut projesi için ödeme planı

Zonguldak konut projesi için ödeme planı

Emlak365.com