2021 TOKİ 100.000 Sosyal Konut Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlayan ve geçtiğimiz senenin en çok ses getiren projelerinden birisi de TOKİ sosyal konutlar olmuştu.

2021 TOKİ 100.000 Sosyal Konut Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlayan ve geçtiğimiz senenin en çok ses getiren projelerinden birisi de TOKİ sosyal konutlar olmuştu. TOKİ vatandaşlara çok özel ödeme planları ile konut satışı yapacağını duyurmuştu.

100.000 adet inşa edilecek proje için ise yüz binlerce vatandaş başvuruda bulunmuştu. 2021 yılında da yapılacak olan sosyal konut projelerine dair ayrıntıları araştırdık.

TOKİ SOSYAL KONUT PROJESİ 2021 BAŞVURULARI

Türkiye geneli ev almak isteyen vatandaşların merakla beklediği duyuruların başında Toplu Konut İdaresi Başkanlığı 2021 yılı sosyal konut projesi ilanı geliyor. Pandemi sürecinin etkileri kapsamında programında sarkma yaşayan TOKİ Başkanlığı'nın önümüzdeki günlerde sosyal konut projesine ilişkin resmi açıklamada bulunması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2020 yılının son dönemlerinde yapmış olduğu bir konuşmasında 2021 yılı TOKİ Projelerine ilişkin genel bilgileri kamuoyu ile paylaşmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan o dönem yapmış olduğu konuşmasında 2020 yılında yapılan sosyal konut projelerine değinmiş ve 2021 yılında da projenin devam edeceğini bildirmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamada kontenjan detayları da açıklanmış ve 100 bin sosyal konut için başvuru alınacağı ilan edildi.

Çevre Bakanı Kurum Detayları Açıkladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum 2021 yılı için başvuruları alınacak olan sosyal konut projelerine ilişkin geçmiş dönemde açıklamalarda bulunmuştu. Bakan Kurum konuşmasında dairelerin 2+1 ve 3+1 şeklinde olacağını duyurmuştu. 2020 yılında uygulanan başvuru koşullarının devam edeceğini ilan eden kurum 100 konutun 81 ilde konut ihtiyacına göre inşa edileceğini bildirmişti.

BAŞVURULAR İÇİN ÖNE ÇIKAN TARİH

TOKİ 2020 yılı sosyal konut başvuruları Aralık - Ocak döneminde alınmıştı. 2021 yılı için de aynı süreç öngörülüyordu ancak o dönem salgın etkileri nedeniyle başvuruların ertelendiği düşünülüyor. Yaz sürecinde salgının etkilerinin azalmasıyla başvuruların alınmaya başlayacağı öngörülüyor. Öne çıkan tarih ise Nisan - Mayıs dönemi. TOKİ'den resmi açıklama geldiğinde Emlak365 olarak anında aktaracağız.
Yorumlar (0)