336 Adet 2+1 TOKİ Konutunun Satışı Başlıyor! 16 Bin TL Peşinat, 667 TL Taksitle

TOKİ Başkanlığı resmi sitesinde yayımladığı bir duyuru ile Balıkesir'in Manyas İlçesi'nde yer alan TOKİ Projesinden konut satışı yapacağını ilan etmişti.

336 Adet 2+1 TOKİ Konutunun Satışı Başlıyor! 16 Bin TL Peşinat, 667 TL Taksitle
TOKİ Başkanlığı resmi sitesinde yayımladığı bir duyuru ile Balıkesir'in Manyas İlçesi'nde yer alan TOKİ Projesinden konut satışı yapacağını ilan etmişti. Kurum geçtiğimiz günlerde yayımladığı duyurusunda bu satışlar için başvuruların 8 mart tarihinde başlayacağını duyurdu.

Emlak365.com olarak bizlerde hem TOKİ tarafından ilan edilen konut satışlarına ilişkin tüm özellikleri hemde ödeme detaylarını derledik. İşte ev sahibi olmak isteyenler için başvuruları başlayacak olan yeni konut satışı.

TOKİ'DEN 336 ADET KONUT SATIŞI

Kurum resmi sitesinden yayımladığı duyurusunda konut satışlarının ne zaman ve hangi şartlarda olacağını duyurdu. Satışlara dair TOKİ duyurusunda, "Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 336 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 08 Mart 2021 – 30 Haziran 2021 tarihleri arasında Açık Satışa sunulacaktır." bilgisini verdi.

SATIŞI YAPILACAK OLAN KONUTLAR

TOKİ Başkanlığı'nın Balıkesir'de satışını yapacağı konutların tamamı 2+1 daire şeklinde. Konutlar ortalama 74 ile 76 metrekare brüt büyüklükteler. Konutların net büyüklüğü ise 58 metrekare ile 60 metrekare arasında değişiyor. Konutların büyüklükleri ve konumlarına göre fiyatları da değişiyor.

Konut Satış Bilgileri 

Konutlar için belirlenen en düşük fiyat 136 bin TL olarak açıklandı. En pahalı konut 199 bin TL'ye satılacak. Konutlar için yüzde 12 oranında peşinat ödeyecek olan müşteriler geri kalan borçlarını 667 TL ile 977 TL arasında bir rakamda taksitle ödeyecekler. Ödeme süreci 180 ay.BAŞVURU ŞARTLARI

Alt gelir grubu kapsamında yapılacak olan satışlara başvuruda bulunacaklar olanların "T.C. vatandaşı olması, Başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması, Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması, Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması, - Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 6.500.00 TL olması." şartlarını sağlamaları gerek.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Konut satışları için başvuru işlemleri banka üzerinden yapılacak. Balıkesir'de yer alan Halk Bankası şubelerinden başvurularını yapacak olan vatandaşlar konutları kurasız olarak alabilecekler. Vatandaşların konut alımında dikkat edecekleri en önemli husus konutların başvuru önceliğine göre satılacak olması. Bu durumda ilk başvuruda bulunacaklar 336 konuttan istediklerini alabilecekler.
Yorumlar (0)