6 Şehirde TOKİ Konut Kampanyası! 380 TL Ödeyerek Ev Alın 117 Bin TL'den Başlayan Fiyatlar

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yayımladığı bir duyuru ile konut satış listesinin güncellendiğini duyurdu.

6 Şehirde TOKİ Konut Kampanyası! 380 TL Ödeyerek Ev Alın 117 Bin TL'den Başlayan Fiyatlar
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yayımladığı bir duyuru ile konut satış listesinin güncellendiğini duyurdu. Kurumun web sitesinde yer alan duyurularda 6 farklı şehirde konut satışları olacağı ilan edildi. TOKİ konut satışlarına başvuruda bulunacak olan vatandaşlar için tüm ayrıntıları aktarıyoruz.

TOKİ'DEN 6 ŞEHİRDE KONUT SATIŞI

TOKİ Başkanlığı daha önce satışa çıkardığı konutlara dair listeleri tamamen yeniledi. Satışı tamamlanan projeleri kaldıran ve yeni şehirler için ilanlar yayımlayan TOKİ Başkanlığı'nın duyurusuna Uşak ve Osmaniye eklendi. Bazı projeler için başvurular devam ederken bazı konut projelerine başvurular önümüzdeki günlerde başlayacak. TOKİ Başkanlığı'nın mart ayı içinde konut satışı yapacağı şehirlerin listesi şunlar.

Balıkesir Alt Gelir

Çorum Alt Gelir - Orta Gelir

Denizli Alt Gelir - Orta Gelir

Osmaniye Alt Gelir

Uşak Alt Gelir - Orta Gelir

Kırıkkale Alt Gelir

KONUT SATIŞLARI NASIL YAPILACAK?

Yukarıda yer alan konut projelerinde bulunan alt gelir ve orta gelir grubu konutlar açık satış yöntemi ile satılacak. Vatandaşlar konutları kura olmadan, çekiliş olmadan alabilecekler. Satış işlemleri için başvuruların açılmasının ardından vatandaşlar satışta olan konutlardan istediklerini alabilecekler. Konut satışlarında başvuru önceliği esas alınacak ve ilk başvuruda bulunan vatandaşlar istedikleri konutları seçerek alabilecekler.

ÖRNEK ÖDEME PLANLARI

Satışta olan konutlar arasında 1+1, 2+1 ve 3+1 şeklinde olan daireler bulunmakta. Bu konut satışları için belirlenen fiyatlar 117 bin TL'den başlıyor. Konut satışları için belli bir oranda peşinat ödemesi alacak olan TOKİ Başkanlığı bunun yanında taksit olacağı sunacak.

Örneğin müşteriler daire için belirlenen fiyat üzerinden yüzde 10, yüzde 12, yüzde 15 ve yüzde 20 oranında peşinat ödeyecekler. Ödenen peşinatın yanında vatandaşlar geri kalan borçlarını 96 aydan 240 aya uzanan vade seçenekleri ile alabilecekler. Taksit tutarı konutların değerine ve vade sürecine göre 340 TL'den başlayacak. 3+1 konutlar için daireler ise genelde 1000 TL üzerinde bir taksitle alınabilecek.

BAZI İLLER İÇİN BELİRLENEN ÖDEME TABLOLARI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın belirlediği bazı ödeme planlarını emlak365.com olarak aşağıda aktarıyoruz. Bu ödeme planları illere göre ayrı ayrı uygulanmaktadır.

Balıkesir TOKİ konut satışları ödeme planıDenizli TOKİ konut satışları ödeme planıKırıkkale TOKİ konut satışları ödeme planıOsmaniye TOKİ konut satışları ödeme planıUşak TOKİ konut satışları ödeme planıTOKİ'DEN KURASIZ EV ALMAK İÇİN NE YAPILMASI GERKEİYOR?

TOKİ'nin yukarıda yer alan konutlar için satışları devam ediyor. Kurumun resmi sitesinden satış duyurularına ulaşabilirsiniz. Ödeme planı size uyan konutlara ise başvurular Ziraat Bankası ve Halk Bankası üzerinden yapılacak. Başvuruların ardından ödeme planı seçilecek ve satış işlemlerine geçilecek.
Yorumlar (0)