Ağustos Ayında TOKİ Kurasız Açık Konut Satışlarına Devam Ediyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı açık konut satışlarına devam ediyor. Temmuz ayında yeni duyurular ile farklı illerde yer alan TOKİ projelerinden hem 2+1 hemde 3+1 konut satışları yapılacağı duyuruldu. Bİzlerde Ağustos ayı içerisinde vatandaşların başvuru yapabilecekleri bu açık konut satışlarını derledik.

Ağustos Ayında TOKİ Kurasız Açık Konut Satışlarına Devam Ediyor

TOKİ Başkanlığı'nın satışa çıkardığı konutlar vatandaşların büyük ilgisini çekiyor. 

Çok sayıda şehirde projesi bulunan TOKİ Başkanlığı bazen bu projelerde yer alan ve boş olan konutları açık satış ile satılığa çıkarıyor. Açık satış ile yapılan satışlarda başvuru önceliğine göre satış yapılıyor. 

AÇIK SATIŞ İLE KONUT SATIŞLARI

Emlak365.com olarak bizlerde TOKİ Başkanlığı'nın bu açık satış ile sunduğu konutları sizlerle paylaşıyoruz. Haziran ayında listeyi yenileyen TOKİ Başkanlığı Temmuz ayında yeni duyurular yayımladı. İşte halen başvuru süreci devam eden o açık konut satışlarına ilişkin detaylar;

TOKİ açık satış duyurularında hem alt gelir grubu için hemde orta gelir grubu için projeler bulunuyor. Alt gelir grubu için TOKİ Başkanlığı 1+1, 2+1 daire satışları yaparken orta gelir grubu için satışa çıkarılan daireler daha çok 3+1 tarzında oluyor. Ancak bu durum projeye göre değişmekte olup 2+1 ve 4+1 konut satışları da yapılıyor. 

Ödeme Seçenekleri

TOKİ Açık satış duyuruları ile vatandaşlara bir miktar peşin ödeme seçeneği ile birlikte aylık taksit imkanı sağlanıyor. 

Vatandaşlar için sunulan imkanların başında ise yüzde 10, yüzde 12, yüzde 15, yüzde 20 ve yüzde 25 oranında peşinat ödeme seçenekleri bulunuyor. Taksit ödemeleri ise uzun vadeli oluyor. 96 ay vadeden başlayan taksit imkanları projeye göre 120 ay, 144 ay, 180 ay hatta 240 ay kadar oluyor. 

SATIŞLARA NASIL ULAŞIRIM?

Vatandaşlar satışlara ulaşmak için TOKİ Başkanlığı'nın resmi web sayfasına girecekler. Burada Satışlar bölümüne tıklayacak olan vatandaşlar açılan sayfadan tüm satış ilanlarını inceleyebilirler. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)