Alt Gelir Grubuna 16 Şehirde TOKİ'den Kurasız 390 TL Taksitle Ev Satışı

TOKİ Başkanlığı, Türkiye geneli 16 şehir ve bu şehirlerin ilçelerinde tamamladığı projelerinden konut satışları yapıyor.

Alt Gelir Grubuna 16 Şehirde TOKİ'den Kurasız 390 TL Taksitle Ev Satışı

TOKİ Başkanlığı, Türkiye geneli 16 şehir ve bu şehirlerin ilçelerinde tamamladığı projelerinden konut satışları yapıyor. Alt gelir grubunda bulunan vatandaşlar için satış çıkarılan bu konutların büyük çoğunluğu 2+1 dairelerden oluşmakta. Aylık 419 TL'den başlayan taksit oranları ile satışa çıkarılan bu konutlardan ev almak isteyen vatandaşlar için il il sıralı listeyi oluşturduk. Haberimizde ayrıca açık satış ile vatandaşlara duyurulan bu konutlardan almak isteyenlere sağlanan ödeme seçenekleri de derledik. İşte TOKİ Başkanlığı'nın Eylül ayında devam eden açık satış listesi.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın elinde bulunan konutlar satışları için yayımladığı çok sayıda satış ilanı var. Kurumun resmi internet sitesinde duyurulan bu satışların tamamı açık satış usulü ile devam ediyor. Vatandaşlar kendi il veya ilçelerinde yer alan bu açık satış duyuruları ile ev sahibi olabiliyorlar. Emlak365.com olarak bizlerde TOKİ'nin satışa çıkardığı bu ilanları derledik. TOKİ BAŞKANLIĞI'NDAN AÇIK KONUT SATIŞI EYLÜL 2020 İLANLARIÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Eylül ayı içerisinde 16 şehirlerde bulunan projelerinden konut satışı yapacağını ilan etti.. Ayrıca başta Ankara olmak üzere bazı iller için birden çok satış ilanı yayımlandı. Bu satış ilanlarında vatandaşlara farklı özelliklerde evlerin satılacağı duyuruldu. Herhangi bir kura çekilişinin olmayacağı bu konut satışlarına başvuru yapacak olan vatandaşlar başvurularını doğrudan kuruma bildirip ev sahibi olabilecekler. EV SATIŞI YAPILAN ŞEHİRLER TOKİ'nin Satışlar sayfasında ev ilanı bulunan 16 şehir arasında Afyonkarahisar, Ankara, Bursa, Çorum, Denizli, Gaziantep, Hatay, Karabük, Kars, Kastamonu, Malatya, Mersin, Rize, Sivas, Tokat ve Zonguldak yer alıyor. Emlak 365 | Emlak HaberleriKONUT SATIŞLARI 1+1, 2+1, 3+1 VE 4+1 DAİRE ŞEKLİNDEEv almak isteyen vatandaşlar için TOKİ Başkanlığı'nın ilan listesinde çok farklı özelliklerde daireler bulunmakta. Öyle ki kurum hem alt gelir grubundan hemde orta gelir grubundna konut satışları yapacağını ilan etti. Bu kapsamda alt gelir grubundaki projelerden ev alacak olan vatandaşlar için 1+1, 2+1 daireler bulunmakta. Orta gelir grubu için ise vatandaşlara 2+1, 3+1 ve 4+1 daire satışları yapılıyor. Alt gelir grubunda bulunan vatandaşlar için o ilde ikamet etme şartı bulunurken orta gelir grubunda bulunan vatandaşlar için bu şart bulunmuyor. ÖDEME SEÇENEKLERİ TAKSİTLER 419 TL'DEN BAŞLIYORTOKİ Başkanlığı'nın satışa çıkardığı bu konutların satışlarında sistem şu şekilde işliyor.Evler için başvuruda bulunan vatandaşlar öncelikle evin değerinin belli bir oranını peşinat olarak ödüyor. Bu ödemeler yüzde 10 ile yüzde 25 arasında projeye göre değişyor. Peşinat tutarını ödeyen vatandaşlar daha sonra taksit ödemelerini yapıyor. Bu ödemelerde ise anlaşılan vade sürecinde ödemeler tamamlanıyor. Vade süreci en az 96 ay oluyor, süre 240 aya kadar uzanıyor.. Çorum TOKİ Satış Listesi (390 TL En Düşük Taksit)

Tokat TOKİ Satış Listesi

Sivas TOKİ Satış Listesi

Denizli TOKİ Satış Listesi (419 TL En Düşük Taksit)

Mersin TOKİ Satış Listesi

Kastamonu TOKİ Satış Listesi

Emlak365.com


Yorumlar (0)