Amasya Hamamözü TOKİ Evleri Teslim Ediliyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ Amasya Hamamözü konut projesi kapsamında inşa edilen 106 adet konut için merakla beklenen teslim programı açıklandı. Amasya Hamamözü TOKİ evleri ne zaman teslim edilecek?

Amasya Hamamözü TOKİ Evleri Teslim Ediliyor!
106 konutun inşaatını tamamlayan TOKİ Amasya Hamamözü toplu konut projesi için merak edilen teslim tarihini duyurdu. 5 Nisan 2021 Pazartesi günü yani bugün itibari ile konutlar teslim edilmeye başlanacak.

2+1 konutlar ve 3+1 konutlar olmak üzere tüm konutlar bloklarına göre kademeli olarak şantiyede teslim edilecek. Konutlarını teslim almak isteyen kişilerin ilk olarak KDV ödemesini yapmaları gerekecek.

TOKİ AMASYA HAMAMÖZÜ PROJESİNDE KONUT TESLİMİ İÇİN GEREKLİ BELGELER NELER?

Konutlarını teslim almak isteyen kişiler belirtilen tarihlerde;

Konutu satın almaya hak kazanan kişiye ait kimlik belgesi,

Konut vekâleten teslim alınacak ise vekâletnamenin aslı ya da fotokopisi,

Konuta ilişkin KDV ödemesinin yapıldığını gösteren belge.

Konutlarını teslim alacak olan kişilerin şantiyede konutlarını teslim almaya gelmeden önce 3065 sayılı KDV kanunu gereğince, teslim işlemi nedeniyle doğacak KDV ödemesini Ziraat Bankası Hamamözü şubesine yatırması gerekecek.Proje kapsamında konut satın almaya hak kazanan kişilerin taksit ödemeleri Mayıs ayı itibari ile başlayacak. Konutların fiilen teslim alma tarihine bakılmaksızın tüm konut sahipleri için ilk taksit ödemeleri Mayıs ayından itibaren tahsil edilecek.

TOKİ konut taksitleri için ilk dönemsel artış ise Temmuz 2021 itibari ile yapılacak. TOKİ konut teslimi için istenen belgeler arasında eksiklik olması ya da KDV tutarının yatırılmaması durumunda evler teslim edilmeyeceği için şantiyeye gitmeden önce mutlaka tüm belgelerin eksiksiz olarak hazırlanması ve KDV tutarının Ziraat Bankası Hamamözü şubesine yatırılmış olması gerekiyor.
Yorumlar (0)