Ankara'da Kurasız TOKİ Konut Satışı! 180 Ay Vadeli 3+1 ve 4+1 Daireler için Aylık Ödeme Planı

TOKİ'nin açık konut satış listesinde Ankara'da yer alıyor. Kurum Mamak'ta yer alan TOKİ projesinden 3+1 ve 4+1 konut satışları olacağını bildirdi. TOKİ'den ev alacaklar için 120 aydan 180 aya kadar vade seçeneği sunulurken ödemelerin ise aylık 1086 TL'den başlayan taksitlerle yapılacağını duyurdu.

Ankara'da Kurasız TOKİ Konut Satışı! 180 Ay Vadeli 3+1 ve 4+1 Daireler için Aylık Ödeme Planı

Belli bir miktar birikimi olan ve bu birikimi ile TOKİ'den ev almak isteyenler için kurasız konut satışları devam ediyor. 

Kurumun resmi internet sitesinden yayımlanan duyurular ile vatandaşlara ilan edilen konut satışları, belli miktar peşinat ödemesinin yanında uzun vadeli ödeme yöntemiyle yapılıyor. Bu konutlar ile ev sahibi olmak isteyenlere sunulan imkanlardan birisi de Ankara'da. 

ANKARA'DA ÇEKİLİŞSİZ KURASIZ KONUT SATIŞI

Ankara'nın Mamak İlçesinde bulunan Gülseren Mahallesi 2. Etap konutlarından toplam 150 konut satışa çıkarıldı. Birçoğunun satıldığı bu konutlardan kalanlar için vatandaşlar ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 31 Aralık 2020 tarihine kadar başvuru yapabilecekler. 

3+1 ve 4+1 konut satışı yapılacağı ilan edilen duyuruda evlerin büyüklükleri de açıklandı. TOKİ 3+1 dairelerin net 97 ile 110 metrekare olduğunu 4+1 dairelerin ise net 134 metrekare olduğunu ilan etti. 

Bu konutlara başvuruda bulunacak olan vatandaşlar için ödeme detaylarını da duyuruda açıklayan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı vatandaşlara yüzde 120 ay, 144 ay ve 180 ay vade imkanı sunuyor. Peşinat ödemeleri yüzde 10 ile yüzde 20 arasında değişirken aylık taksitler 1086 TL'den başlıyor. 

ÖRNEK ÖDEME PLANI

BAŞVURULAR NEREYE YAPILACAK?

TOKİ'nin Ankara porjesinden ev alacak olan vatandaşlar başvurularını Aralık ayının sonuna kadar yapabileceklerdir. Ancak konutlar tükenirse ilan yayından kaldırılacak. Bu zamana kadar başvruular ise Ziraat Bankası üzerinden yapılacak.

Emlak365.com

Yorumlar (0)