Bursa'da Nilüfer Ve Keleş İçin Toki Kuraları Çekildi

TOKİ , toplumumuz adına destek amaçlı evlerine halk tarafından talepler yoğunlaşarak devam etmektedir.

Bursa'da Nilüfer Ve Keleş İçin Toki Kuraları Çekildi

TOKİ , toplumumuz adına destek amaçlı evlerine halk tarafından talepler yoğunlaşarak devam etmektedir. Ev sahiplendirme konusunda yoğun talepleriyle dikkat çeken TOKİ, günümüzde yeni kura çekilişleri ile adından söz ettirmeye devam etmektedir.

Bursa’nın Nilüfer bölgesi için TOKİ’nin 1176 tane konutları, kura çekilişleri ile birlikte yeni sahiplerini buldu. Halkın ev sahiplendirmesi kurasıyla , çekilişe katılanlar arasında yoğun heyecan dikkat çekti.

TOKİ’nin konutlandırma projelerine neden bu kadar yoğun ilgi var?


TOKİ tüketici halkı için , yoğun nüfusa sahip ,Bursa gibi büyük ilde yoğun talebe yol açtı. Hem arsa fiyatlarında yoğun talepler hem de artan nüfus sonucunda ve evlenen yeni çiftler gibi durumlar doğrultusunda konutlar yetersiz kalmaktadır.TOKİ’nin ev sahiplendirme projesi altında her bütçeye uygun evler yapılmaktadır. Aynı zamanda imara açılan bölgeler için de bir fırsat kapısı olmuştur. Kura çekilişleri sonucunda, çekilişe katılan kişiler arasında ev sahipleri adayları arasında yoğun ilgi ve heyecan bulunmaydı.

TOKİ evleri BURSA ‘nın Nilüfer bölgesinde İrfaniye’de yapımı gerçekleşti. 1201 Emekliler için olan konut projesi kapsamında evler 13 Temmuz ‘da Perşembe günü olarak saat 11.00 ‘da belirlenen saatte Nilüfer Liya Düğün Salonu’nda olacak şekilde Noter bulundurularak çekilişler yapılmış oldu.

Noter ve idare yetkilileri ile birlikte çekilişe katılan vatandaşlardan yoğun ilgi ile gerçekleştirildi.


Keles bölgesinde Cuma mahallesi olarak yapılan 71 konut şeklinde belirlenen evlerde ise kura çekilişleri 12 Temmuz olacak şekilde gerçekleştirildi. Kura sahiplerinin adil şekilde yetkililerin yoğun olduğu bölge olarak vatandaşların ,noterin ve yetkililerin karşısında en adil olacak şekilde kura çekilişleri yapılıp, BURSA iline TOKİ olarak yeni yapılan konutlandırma projesiyle konutlar hak sahiplerine teslim edilmiştir.

 

 

 

 
Yorumlar (0)