banner136

Dar Ve Orta Gelirli Vatandaşlara TOKİ'den Konut Satışı! 110.000 TL'den Başlayan Fiyatlarla Ev Sahibi Olma Fırsatı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından alt ve orta gelir grubuna ail olan vatandaşlara yönelik ucuz konut satışları devam ediyor. Vatandaşlar TOKİ'nin mevcut projelerinden uygun fiyatlarla ev sahibi olabiliyorlar. TOKİ tarafından yapılan bilgilendirmeye göre Türkiye'nin 10 ilinde yıl sonunda kadar 2+1 ve 3+1 seçenekleri ile ucuz konut satışları gerçekleştirilecek. TOKİ'den ucuz konut nasıl satın alınır? TOKİ ucuz evleri kimlere satıyor? TOKİ'den ucuz konut almanın şartları nelerdir?

Dar Ve Orta Gelirli Vatandaşlara TOKİ'den Konut Satışı! 110.000 TL'den Başlayan Fiyatlarla Ev Sahibi Olma Fırsatı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Türkiye'nin dört bir tarafında yeni konut projeleri gerçekleştirilmeye devam ediliyor. Bu yeni projeler bir taraftan sürerken diğer taraftan daq TOKİ mevcut projelerde bulunan konutları dar ve orta gelirli vatandaşlara satıyor. Türkiye'nin 10 ilinde ucuz konut satışı yapacağını açıklayan TOKİ çok sayıda dar ve orta gelirli vatandaşın heyecanlanmasına neden oldu.

TOKİ tarafından satışa konulan ucuz konutlar vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Yapılan açıklamaya göre 10 ilde 2+1 ve 3+1 konutlar satışa çıkarıldı. Bu konutları kimler satın alabilecek? Satışa çıkarılan konutların fiyatları ne kadar? TOKİ ucuz konutlarından satın almak için hangi işlemlerin yapılması gerekiyor?

TOKİ UCUZ KONUT SATIN ALMA ŞARTLARI NELERDİR?

TOKİ tarafından yapılan son açıklamaya göre dar ve orta gelirli vatandaşlar için konut satışı gerçekleştirilecek. Detaylı bilgilendirme ile hangi projede, hangi ilde, hangi konutların satılacağı belirtildi. Peki bu konutları satın almak için hangi şartların yerine getirilmesi gerekiyor?

TOKİ'nin ucuz konutlarından satın almak isteyenlerin öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olması gerekiyor. Bunun yanında satışa sunulan konutun yer aldığı projenin bulunduğu ilde veya ilçede en az 1 yıldır ikamet ediyor olmak gerekiyor. TOKİ'nin yaptığı açıklamaya göre bir diğer şart ise daha önce TOKİ'den konut satın almış olmamak ve TOKİ'den konut kredisi kullanmamak olmak şeklinde duyuruldu. Ayrıca konut satın almak için başvuracak vatandaşın kendisinin, eşinin ve çocuklarının konut sahibi olmamaları gerekiyor.

TOKİ tarafından açıklanan şartlar içerisinde 25 yaşını doldurmuş olmak da bulunuyor. Ayrına hane halkı geliri ile alakalı da bir şart aranıyor. Buna göre TOKİ'den ucuz konut satın almak isteyen vatandaşların hane halkı gelirinin en fazla 5.500 TL olması gerekiyor. Bu miktar İstanbul için 6.000 TL olarak uygulanıyor. Bu tutarların üzerine gelirleri olan hanelerin ucuz konut satın alma imkanları bulunmuyor.

TOKİ'NİN ANKARA'DA SATILAN UCUZ KONUTLARI

TOKİ tarafından Ankara'da satışa sunulan 155 konutun 35'inin satışı devam ediyor. Mamak ilçesinde Gülseren Mahallesi'nde bulunan 1. etap ve 2. etaptaki konutlar 3+1 ve 4+1 özelliklerinde bulunuyor. Bu konutlar 260.000 TL ile 360.000 TL arasında değişen fiyatlarla satışa çıkarıldı. Bu konutları satın almak isteyen dar ve orta gelirli vatandaşlar için son başvuru tarihi olarak 31 Aralık 2020 açıklandı.

TOKİ'NİN BALIKESİR'DE SATILAN UCUZ KONUTLARI

TOKİ tarafından Balıkesir'de 376 konutun satışı devam ediyor. Manyas ilçesindeki TOKİ projesinde bulunan konutların 2+1 olduğu bildirildi. Bu konutlar 135.000 TL ile 200.000 TL arasında değişiyor.

TOKİ'NİN BURSA'DA SATILAN UCUZ KONUTLARI

TOKİ Bursa'da da 60 adet konutun satışına devam ediyor. Gemlik ilçesinde bulunan konutların 2+1 ve 3+1 şeklinde oldukları belirtildi. Bu konutların fiyatları ise 221.000 TL ile 340.000 TL arasında değişiyor.

TOKİ'NİN GİRESUN'DA SATILAN UCUZ KONUTLARI

TOKİ tarafından yapılan bilgilendirmeye göre Giresun'un Bulancak ilçesinde de 228 adet konutun satışı sürüyor. Bu konutların 3+1 ve4+1 oldukları bildirildi. TOKİ tarafından verilen fiyat bilgisine göre bu konutların 222.000 TL ile 400.000 TL arasında değiştiği belirtildi.

TOKİ'NİN ZONGULDAK'TA SATILAN UCUZ KONUTLARI

TOKİ'nin Zonguldak'Taki konut projelerinden olan Üzülmez TTK Lojmanları 1. etapta bulunan konutların 1+1, 2+1 ve 3+1 şeklinde olduğu bildirildi. Toplam 269 adet konutun 110.000 TL ile 320.000 TL arasında değişen fiyatlarla satışa konuldukları belirtildi.

TOKİ'NİN ÇORUM'DA SATILAN UCUZ KONUTLARI

TOKİ tarafından Çorum'un Boğazkale ilçesinde 30 konutun satışına devam ediliyor. 2+1 ve 3+1 niteliğinde olan bu konutlar için fiyat bilgilendirmesi yapıldı. Buna göre bu konutlar 117.000 TL ile 188.000 TL arasında değişen fiyatlarla satılıyor.

TOKİ'NİN DENİZLİ'DE SATILAN UCUZ KONUTLARI

Denizli'nin Çardak ilçesinde bulunan TOKİ projesinde yer alan 90 konutun satışı sürüyor. Bu konutların 3+1 niteliğinde oldukları belirtildi. Yapılan fiyat bilgilendirmesine göre TOKİ bu konutları 208.000 TL ile 255.000 TL arasında değişen fiyatlarla satıyor.

TOKİ'NİN SİVAS'TA SATILAN UCUZ KONUTLARI

TOKİ tarafından Sivas'ta 8 adet konutun satışına devam ediliyor. 2+1 niteliğinde olan bu konutlar için fiyat bilgilendirmesi de yapıldı. Buna göre bu konutlar 146.000 TL ile 160.000 TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunuldu.

TOKİ'NİN TOKAT'TA SATILAN UCUZ KONUTLARI

TOKİ tarafından Tokat'ta da 18 konut satışa çıkarıldı. Dar ve orta gelirli vatandaşlara satılacak olan bu konutlar 2+1 niteliğinde olduğu belirtildi. Bu konutlar için TOKİ tarafından 165.000 TL ile 171.000 TL arasında fiyatlar belirlendi.

Emlak365.com

Yorumlar (0)