Devletten Asgari Ücretli Çalışanlara Özel Sıfır Konut Projesi! TOKİ 13 Bin TL Peşinat, 462 Lira Taksitle Ev Sahibi Yapıyor

Bir yandan yükselen konut fiyatları bir yandan da cep yakan konut kredisi faiz oranları vatandaşın ev sahibi olmasını zorlaştırmaya devam ediyor. Süreçte ev sahibi olmak isteyen dar gelirli aileler için TOKİ alt gelir grubu ucuz konut projeleri büyük bir fırsat sunuyor. İşte, asgari ücretli çalışanları kira öder gibi ev sahibi yapacak konut projeleri!

Devletten Asgari Ücretli Çalışanlara Özel Sıfır Konut Projesi! TOKİ 13 Bin TL Peşinat, 462 Lira Taksitle Ev Sahibi Yapıyor

Ev sahibi olmak ne yazık ki yükselen konut kredisi faiz oranları ve konut fiyatları nedeni ile giderek zorlaşmaya devam ederken süreçte vatandaşların en büyük destekçisi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ olarak öne çıkıyor. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesine dahil edildikten sonra alt gelir grubu sosyal konut projelere daha da ağırlık veren TOKİ bu kapsamda 100 bin sosyal konut projelerine de start vermişti. Bir yandan 2021 yılı için yeni başvuruları toplamak adına hazırlık yapan TOKİ bir yandan da ucuz sosyal konut projelerinin satış ilanlarını yayımlamaya devam ediyor. 

TOKİ TÜRKİYE GENELİ ÇEKİLİŞSİZ KURASIZ AÇIK SATIŞ LİSTESİ MAYIS 2021!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından konutlar farklı şekillerde satışa sunuluyor. Alt gelir grubu için özel olarak üretilen ucuz konut projeleri kuralı yöntem ile satışa sunulurken bazı orta gelir grubu ve üst gelir grubu konut projeleri ise kurasız başvuru önceliği tanınarak satılıyor. Ucuz konut projelerine yoğun ilgi oluştuğu için genelde kuralı satış yöntemi tercih ediliyor. 

Ancak TOKİ tarafından satışa sunulan konutlardan bazılarına yeteri kadar talep gelmemesi bazılarına ise kurada adı çıkan ve başvuru yapan kişilerin aranılan TOKİ konut satın alma başvuru şartları için uygun olmadıklarının tespit edilmesi gibi nedenlerle konutlarının iptal edilmesi gibi nedenlerle açık satış yöntemi de yapılabiliyor. 

Normalde kuralı olarak satışa sunulan ucuz konutların başvuru önceliği ile satıldığı için TOKİ açık satış listesi yoğun ilgi görüyor ve düşük peşinat, taksitle ev sahibi olma fırsatı sunuluyor. 

13 BİN LİRA PEŞİNAT, 462 LİRA TAKSİTLE EV SAHİBİ OLMA FIRSATI SUNULUYOR!

Satışa sunulan konutların büyük bir bölümü için son başvuru tarihi 30 Haziran 2021 tarihi itibari ile sona ererken en düşük konut fiyatı 114 bin 623 lira, en düşük aylık taksit tutarı 462 lira ve en düşük konut peşinatı ise 13 bin 754 lira olarak uygulanıyor. 

TOKİ KONUT BAŞVURUSU NEREDEN NASIL YAPILIR, TOKİDEN NASIL EV SAHİBİ OLUNUR?

Satışa sunulan konut projeleri kurumun kendi resmi internet sitesi olan TOKİ GOV TR üzerinden duyurulurken her projede hangi banka şubesi üzerinden ve hangi tarihlerde başvuruların kabul edileceği bilgilerine yer veriliyor. TOKİ konut başvurusu Ziraat Bankası ve Halkbank şubeleri ile e devlet üzerinden kabul edilmekte olup her projede hangi bankanın ve o bankanın hangi şubeleri üzerinden başvuru yapıldığı bilgisine yer verilmektedir. 

Kuralı projelerde belirtilen tarihlerde kura çekimi yapılarak, açık satış projelerinde ise başvuru önceliğine göre konut peşinatını yatıran kişiler ev sahibi olmaya hak kazanmaktadır.

Yorumlar (0)