Evi Olmayan Asgari Ücretli Çalışanlar, Dar Gelirli Aileler, Emekliler Dikkat! Ucuz Konut Müjdesi...

TOKİ aylık geliri 5 bin liradan daha az olan asgari ücretli çalışanlara, emeklilere ve dar gelirli ailelere ucuz konut müjdesi verdi.

Evi Olmayan Asgari Ücretli Çalışanlar, Dar Gelirli Aileler, Emekliler Dikkat! Ucuz Konut  Müjdesi...
TOKİ aylık geliri 5 bin liradan daha az olan asgari ücretli çalışanlara, emeklilere ve dar gelirli ailelere ucuz konut müjdesi verdi.

Her geçen gün yükselen konut fiyatları vatandaşın ev sahibi olmasını zorlaştırırken bu süreçte dar gelirli vatandaşların en büyük umudu ise TOKİ olarak öne çıkıyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından satışa sunulan alt gelir grubu konut projeleri ile dar gelirli ailelere, emeklilere ve asgari ücretli çalışanlara kira öder gibi ev sahibi olma imkanı sunuyor.

TOKİ PROJELERİ İLE KİRA ÖDER GİBİ EV SAHİBİ OLMA İMKANI! 

Satışa sunulan konut projeleri için 240 aya varan vade seçenekleri ve düşük peşinat imkanı sunulması dar gelirli vatandaşların ev sahibi olmalarının önünü açıyor. Özellikle de konut kredisi çekmeden ev satın almak isteyen kişilere hitap eden projeler sayesinde vatandaş kredisiz ev alma imkanına kavuşuyor. TOKİ'nin alt gelir grubu konut projeler için aranılan iki önemli şart ise hiç ev sahibi olmamak ve aylık hane halkı gelirinin toplam tutarının 5 bin 500 lirayı aşmaması olarak öne çıkıyor.

TOKİ'DEN NASIL EV SAHİBİ OLUNUR, EV SATIN ALINIR?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesine dahil edilen TOKİ üzerinden ev almak isteyen kişiler için ilanlar TOKİ'nin kendi resmi internet sitesi olan toki.gov.tr internet sitesi üzerinden ilan edilmektedir.

Burada yer alan açık satış ilanları için ilanda belirtilen tarihlerde yine aynı ilanda açıklanan banka ve şubeleri üzerinden başvuru yapılması yeterli olacaktır. TOKİ konut başvuruları her proje için değişmekle beraber Ziraat Bankası ve Halkbank şubeleri üzerinden kabul edilmekte olup konut peşinatı yatırılarak yapılan başvuru sonrası ödeme planına uygun olarak konut taksitleri ödenmeye başlanmaktadır.

Emlak365.com
Yorumlar (0)