Günde 23 TL'ye TOKİ Mersin 2+1 Daire Satışları için Başvurular Başladı

TOKİ’nin Mersin’de yer alan projesinde bulunan konutlardan bazıları satılacak. Kuralım konut satış kapsamında yapılacak satışlar için başvurular 5 Nisan tarihinde başladı. Kuralı konut satışlarına dair tüm ayrıntılar Emlak365’te.

Günde 23 TL'ye TOKİ Mersin 2+1 Daire Satışları için Başvurular Başladı
TOKİ Başkanlığı’nın Mersin ili Mezitli İlçesinde yer alan konut projesinden 54 adet konut satılacak. Tamamı alt gelir grubunda yer alan konutların satışları için başvuru toplamaya başlayan TOKİ, müşterilere çok uzun vadeli ödeme fırsatı sundu.

Mersin’den ev almak isteyenler için çok uygun koşullarda ev sahibi olma fırsatı sağlayan TOKİ’nin satış detaylarını, ödeme planlarını ve başvuru sürecine ilişkin detaylar sizlerle.

BAŞVURULAR 5 NİSAN’DA BAŞLADI

TOKİ Mersin Mezitli Konut Projesinden satışı yapılacak olan 54 konut satışından almak isteyenler için başvurular 5 Nisan tarihinde başladı. Kurum vatandaşların konutlar için başvurularını 15 Nisan 2021 tarihine kadar yapmaları gerektiğini bildirdi.

Konut satışları için ilk başvuru işlemleri iki farklı şekilde yapılabilir. Vatandaşlar e-Devlet üzerinden yada Halk Bankası’nın proje ilinde yer alan şubelerinden başvurularını TOKİ’ye bildirebilecekler. İlk başvuruların ardından ise 1000 TL başvuru bedeli yine bankaya ödenecek.

SATIŞA ÇIKARILAN KONUTLARIN ÖZELLİKLERİ

Satışa çıkarılan konutların tamamı alt gelir grubu 2+1 dairelerden oluşmaktadır. Konutların büyüklükleri eşit olup brüt büyüklük 88.4 metrekare olarak duyuruldu. Bununla birlikte TOKİ evlerin net büyüklüklerinin 63 metrekare olduğunu ilan etti. Konutlar için büyüklükler aynı olsa da farklı özelliklerden dolayı fiyatlar farklı olabiliyor.

ÖDEME BİLGİLERİ

TOKİ Başkanlığı 54 konut arasında yer alan en düşük fiyatları 2+1 dairenin fiyatını 114 bin TL olarak duyurdu. Satışta yer alan ve en pahalı tutarda olan konutun fiyatı 220 bin TL olduğu belirtildi. TOKİ Konut satışları için hem uzun vade hemde düşük taksit seçeneği de sunuyor.

Ev alacak olanlar peşinat ödemelerini alacakları evin değerinin yüzde 12’si kadar yapacaklar. Bu kapsamda değeri 114 bin TL olan ev için peşinat ödemesi 17 bin 185 TL olarak ödenecek. Ödemeler ise aylık 700 TL, günlük 23 TL taksitle olacak.

220 bin TL’lik ev için ise taksit ödemesi aylık 1067 TL olarak yapılacak. TOKİ evlerin geri ödenmesinde sunulan en uzun vade sürecini 180 ay olarak uygulayacak. Müşteriler kendilerine göre daha yüksek tutarlı peşinat ve daha kısa vadeli ödeme planı belirleyebilirler.

E-DEVLET'TEN BAŞVURU İŞLEMLERİ

TOKİ konutları için e-Devlet üzerinden başvuru yapılabilecek. E-Devlet şifresi ve T.C. kimlik numarası ile sisteme girecek vatandaşlar daha sonra Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın hizmetlerinden başvurularını yapabilecekler.
Yorumlar (0)