İllere Göre TOKİ Satışları Listesi Güncellendi! 5 Binden Fazla Ucuz Konut 354 Lira Taksitle Satışta

Ucuz ev almak isteyenler dikkat! TOKİ satışı devam eden konut projeleri Türkiye geneli satış listesi güncellendi, 7 bin lira peşinatla ev sahibi olma fırsatı.

İllere Göre TOKİ Satışları Listesi Güncellendi! 5 Binden Fazla Ucuz Konut 354 Lira Taksitle Satışta

Ucuz ev almak isteyenler dikkat! TOKİ satışı devam eden konut projeleri Türkiye geneli satış listesi güncellendi, 7 bin lira peşinatla ev sahibi olma fırsatı...

İllere göre TOKİ satışları listesi güncellendi. Güncellenen listeye göre 2019 TOKİ başvuruları ve satışı devam eden konut sayısı da yenilenmiş oldu. Türkiye genelinde 39 farklı ilde 5 bin 228 adet konut için satış işlemleri devam ediyor. 50 bin sosyal konut için 200 bin gibi rekor başvuru toplayan TOKİ bir yandan da Türkiye Geneli Satışlar Listesi ile elindeki mevcut konutları satmayı sürdürüyor. TOKİ Başvurusu Nasıl Yapılır?Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ Türkiye genelinde farklı illerde çok sayıda konut projesini eş zamanlı olarak yürütüyor. Her konut projesi için kurum önce ihaleye çıkıyor ve konut işini ihaleyi kazanan firmaya veriyor.Ardından da konut satışları için TOKİ internet sitesi üzerinden TOKİ satış duyuruları yayımlanıyor. Ancak bu başvuruları güncel olarak takip etmek gerekiyor. Bu nedenle duyuruları kaçırmamak adına TOKİ haberleri ve duyurularına yer veren emlak365.com sitemizi takip etmeniz sunulan fırsatları yakalamanızı sağlaması açısından büyük önem taşıyor. Bunun için mobil uygulamamızı haberimizin sonunda yer alan linkler üzerinden indirebilirsiniz. TOKİ Başvuruları Nereye Yapılıyor?TOKİ başvuruları kurum tarafından verilen ilan metninde belirtilen bankalara yapılıyor. Satışlar ya Ziraat Bankası şubeleri ya da Halkbank şubeleri üzerinden yapılıyor. Konutlardan satın almak isteyen kişiler belirlenen TOKİ peşinatı ile banka şubelerine başvuruda bulunarak burada gerekli işlemleri tamamlıyor.Ardından da alt gelir grubu ve orta gelir grubu için TOKİ kura çekilişi aşamasına geçiliyor. Üretilen konuttan daha fazla kişi tarafından projeye başvuruda bulunulması durumunda TOKİ kura çekilişi yapılıyor. Zaten TOKİ başvuru yerleri tarafından da TOKİ başvuru formu dolduran kişilere bu bilgi veriliyor.Hak sahiplerinin belirlenmesinin ardından TOKİ konut sözleşmesi imzalanıyor ve konut teslimleri yapılıyor. Bazı projelerde ise TOKİ başvuru önceliği ile konut satışı yapıyor. Yani ilk başvuruda bulunan kişi satışa sunulan konutu satın almış oluyor. Bu nedenle TOKİ satış ilanları ve duyurularının yakından takip edilmesi gerekiyor.TOKİ Türkiye Geneli Satışları Devam Eden 2019 Konut Projeleri Listesi Haber Kaynağı: Emlak365.comYorumlar (0)