İstanbul'un 3 İlçesine 1588 Konutluk 3 Yeni TOKİ Projesi Müjdesi

TOKİ Başkanlığı'nın yeni dönem projeleri kapsamında İstanbul'a 1588 konut inşa edilecek.

İstanbul'un 3 İlçesine 1588 Konutluk 3 Yeni TOKİ Projesi Müjdesi

TOKİ Başkanlığı'nın yeni dönem projeleri kapsamında İstanbul'a 1588 konut inşa edilecek. İstanbul'un 3 farklı ilçesinde inşa edilecek TOKİ konutları için ilk adım geldi.

Emlak365.com - Yeni dönem TOKİ projelerinin en çok merak edildiği şehirlerin başında İstanbul geliyor. İstanbullu vatandaşlar TOKİ'den konut almak için yeni duyurular beklerken bu alanda ilk resmi adımlar gelmek üzere. Kurumun önümüzdeki dönem planlamasında 3 İstanbul projesi bulunuyor. 

2021 TOKİ İSTANBUL PROJELERİ

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın 2021 yılı projeleri arasında İstanbul Başakşehir, Ataşehir'de inşa edilecek konutlar bulunuyor. Bunun dışında TOKİ Başkanlığı'nın kentsel dönüşüm projeleri arasında yer alan Zeytinburnu projesi için de detaylar belli olmaya başladı. 

Başakşehir'e 794 Konut

TOKİ'nin İstanbul Başakşehir'de inşa etmeyi planladığı projede 794 konut olması öngörülüyor. Bunun dışında projede 16 dükkan olacak. TOKİ Başkanlığı, Başakşehir projesi için 28 Aralık atrihinde ihale işlemlerini tamamlayacak. Ardından projeye başlanacak. Projenin 650 günde teslim edilmesi bekleniyor. 

Ataşehir'e 513 Konut

TOKİ Ataşehir Projesinde inşa edilecek konut sayısı 513, inşa edilecek dükkan sayısı ise 28 olarak açıklandı. TOKİ Ataşehir Projesi için ihale işlemi 2021 yılının Ocak ayı ortalarında gerçekleştirilecek. Projenin 550 günde teslim edilmesi planlanıyor. 

Zeytinburnu'na 281 Konut

TOKİ Zeytinburnu Projesi Telsiz Mahallesi'nde inşa edilecek. Proje kentsel dönüşüm programı kapsamında tamamlanacak. Projede 281 konut ve 97 dükkan yer alacak. TOKİ Zeytinburnu Projesi için ihale süreci Mart 2021 başında gerçekleştirilecek. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın İstanbul projeleri henüz ihale sürecinde olup satışlar başlamadı.

Yorumlar (0)