İzmir'e İkinci TOKİ Müjdesi! 2+1, 3+1 Daireler 10, 15 ve 20 Yıl Vadelerle Satılacak

Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer yapmış olduğu açıklamasında ilçeye yeni TOKİ projesi müjdesini verdi.

İzmir'e İkinci TOKİ Müjdesi! 2+1, 3+1 Daireler 10, 15 ve 20 Yıl Vadelerle Satılacak

Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer yapmış olduğu açıklamasında ilçeye yeni TOKİ projesi müjdesini verdi. Doğruer açıklamasında 300 konutluk proje öngörüldüğünü ve vatandaşların kira öder gibi ev sahibi olabileceklerini duyurdu.

Emlak365.com - Türkiye'de on binlerce kişiyi ev sahibi yapan TOKİ projelerine ara vermeden devam ediyor. Konut ihtiyacı olan il ve ilçelerden gelen talepleri değerlendiren TOKİ, gelen başvurular kapsamında yeni projelere imza atıyor. Kurumun imza atacağı açıklanan projelerden bir tanesi de İzmir Kınık için geliyor. Konuya ilişkin ilk açıklama ise Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer tarafından geldi. 

İKİNCİ TOKİ MÜJDESİ RESMİ OLARAK AÇIKLANDI

Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer ilçeye yapılması talep edilen TOKİ projelerine ilişkin önemli görüşmeler gerçekleştirdi. Bu kapsamda öncelikle AK Parti İzmir Milletvekilleriyle toplantılar gerçekleştiren Sadık Doğruer bunun yanında Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve TOKİ Başkanı Ömer Bulut ile ayrı ayrı görüştü.

Bu toplantılarda Çevre Bakanı Kurum'a TOKİ projesi için gerçekleştirilen çalışmayı sunan Doğruer, TOKİ projesi için 2 bin 50 ön başvuru aldıklarını duyurdu. Projeyi inceleyen Çevre Bakanı ise ilk kazmanın vurulması için talimat verdi. Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer bu müjdenin ardından ise projeye dair bilgi verdi.

Ödeme seçenekleri ve inşa edilecek konutlara dair açıklamalarda bulunan Doğruer “Yatay mimari anlayışıyla, 2+1 ve 3+1 olmak üzere 300 konutluk proje öngörülüyor. Hemşehrilerimiz; 10, 15 ve 20 yıl olmak üzere kira öder gibi ev sahibi olacak. Desteklerini esirgemeyen vekiller ve hükümet yetkililerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)