Kirada Oturan Emekliler Dikkat! TOKİ'den Ek Kontenjan, Kira ve Yakacak Yardımı Müjdesi Bekleniyor

Son dönemde bayram ikramiyesi, emekli maaşı promosyonu gibi haberlerle sıklıkla gündeme gelen emeklilere tanınan hakların geliştirilmesi gündemde.

Kirada Oturan Emekliler Dikkat! TOKİ'den Ek Kontenjan, Kira ve Yakacak Yardımı Müjdesi Bekleniyor

Son dönemde bayram ikramiyesi, emekli maaşı promosyonu gibi haberlerle sıklıkla gündeme gelen emeklilere tanınan hakların geliştirilmesi gündemde. Kirada oturan emeklilere kira yardımı yakacak yardımı yapılması, ev sahibi olmak isteyen emekliler için ise TOKİ'den emekli kontenjanı arttırılması gündemde.

Düşük emekli maaşı tutarları nedeni ile emekli olduktan sonra geçinmek büyük sorun haline gelirken emeklilerin en çok harcamayı kira ödemesine ayırmaları yeni tartışma konusu yarattı. 



Kirada Oturan Emeklilere Çifte Müjde 



Emeklilerin en fazla harcamayı kira giderlerine yapması Türkiye Emekliler Derneği (TÜED)'i harekete geçirdi. 



Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye'de her 3 emekliden birinin kirada oturduğunu belirterek emeklilere ya ucuz ev sahibi olma imkanı sunulmasını ya da en azından kira yardımı yapılmasını istedi. 



TOKİ Emekli Kontenjanı Arttırılsın! 



Konu hakkında kamuoyuna çağrıda bulunan Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) emeklilere TOKİ tarafından şu anda her konut projesinde yüzde 25 kontenjan ayrıldığını, bu rakamın en azından yüzde 50 seviyesine çekilmesini istedi. 



Emeklilerin TOKİ projeleri dışında başka bir şekilde şu andaki emekli maaşları ile sahip olma imkanlarının bulunmadığı belirtilirken bu nedenle TOKİ projeleri için mutlaka kontenjan ayrılmasının zorunlu olduğu, bu yapılamıyorsa dahi TOKİ'nin özel emekli konut projeleri üretmesi gerektiği belirtildi. 



Ev Alamayan Emeklilere Kira Yardımı, Kışın Yakacak Yardımı Yapılsın



Dernek tarafından yapılan açıklamada TOKİ kontenjan artışı talebine ek olarak kiracı olan emeklilere de her ay düzenli kira yardımı ve kış mevsimi dönemi boyunca da yakacak yardımı yapılması istendi. 



Emekli Derneği ile devletin kurumları arasındaki müzakerelerin devam ettiği belirtilirken sürecin en kısa sürede bitirilerek emeklilere müjdeli haberin verilmesi bekleniyor. 



 Emlak365.com


Yorumlar (0)