Kiradan Düşük Taksitlerle Satılık Daireler! 120, 144, 180 Ay Vadeyle 1+1, 2+1, 3+1 TOKİ Konutları Tüm İller

TOKİ Başkanlığı'nın konut satışları 2020 yılının kalan döneminde de devam edecek. Kurum tarafından ilan edilen açık satış konut listelerinde çok sayıda ilde farklı özelliklerde ev satışları olacağı duyuruldu. İlanlara başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar Ziraat Bankası Halkbank şubeleri üzerinden başvurularını yapacaklar. Başvuru sürecinde ise belli bir yüzde oranında peşinat ödemesi yapacak olan vatandaşlara daha sonra 120 aydan 240 aya uzanan vade olanaklarıyla taksit ödemeleri ile borçlarını kapatma imkanı sunulacak. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın halen başvurularını söz konusu konut satışlarına ilişkin güncel listeleri görüntülemek, hangi şehirlerde konut satışı olduğunu öğrenmek isteyenler için listeleri derledik. İşte TOKİ'nin 2020 yılının Kasım Aralık döneminde geçerli konut satışları.

Kiradan Düşük Taksitlerle Satılık Daireler! 120, 144, 180 Ay Vadeyle 1+1, 2+1, 3+1 TOKİ Konutları Tüm İller

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı her yıl on binlerce vatandaşın konut sahibi olabilmesi için çeşitli projeleri devreye sokuyor. 2020 yılında sadece sosyal konut projeleri yüz bin kişiye ev sahibi olma imkanı tanıyan kurum bunun dışında standart konut projeleri için de çalışmalarına devam ediyor. Her gelir grubuna yönelik bu projelerden Kasım Aralık döneminde de çeşitli konut satışları yapılıyor. 

ALT GELİR GRUBU VE ORTA GELİR GRUBUNA ÖZEL KONUT SATIŞLARI

TOKİ Başkanlığı'nın 2020 yılının kalan iki ayında yapacağı konut satışlarında hem alt gelir grubunda bulunan vatanşlar için hemde orta gelir grubunda bulunan vatandaşlar için satışları bulunuyor. 

Kurum alt gelir grubunda bulunan vatandaşalra 1+1, 2+1 konut satışları yaparken orta gelir grubu için 3+1 ve 4+1 konut satışları yapılıyor. TOKİ Başkanlığı'nın açık satış ile yaptığı satışların tamamı konut projeleri için de değil. Kurum ayrıca işyeri satışları yapıyor. 

Bazı Satışlar Ayrıcalıklı

Şuan halen başvuruları devam eden açık konut satışlarının bazıları ise ayrıcalıklı konut satışlarından oluşuyor. Bu konutlar sadece şehit ailesi yakınlarına, gazi olan vatandaşlarımıza ve engelli durumda olan vatandaşlarımıza yapılıyor. 

HANGİ ŞEHİRLERDE KONUT SATIŞI VAR

TOKİ'nin satışlar sayfası üzerinden daha önceden yayımlanan ve başvuru süreci 31 Aralık tarihine kadar olan çok sayıda açık konut satışı bulunuyor. Açık konut satışlarında başvuru önceliği önemli olduğundan son başvuru tarihi çok önemli değil. Zira çoğu projede son başvuru tarihine gelmeden konutların tamamı satılmış oluyor. 

Bunun yanında TOKİ'den ev alacaklar için açık satış ödeme avantajlarında taksit fırsatları göze çarpıyor. TOKİ müşterilerinin konut alımlarında en az 96 ay vade imkanı sunuyor. Ödenen peşinat tutarına projelere göre değişen bu süreç 240 aya kadar uzanıyor. Peşinat ödemeleri ise en az yüzde 10 olarak yapılıyor. 

Açık Konut Satışı Olan Şehirler

Afyonkarahisar, Ankara, Bursa, Denizli, Karabük, Kırklareli, Kütahya, Mersin, Niğde, Tokat, 

Satış İlanlarına Ulaşmak için Tıklayın

Emlak365.com

Yorumlar (0)