Konut Kredisi Faiz İndirimi Yapan Bankalar Arasına Finansbank'ta Katıldı!

Konut kredisi faiz indirimi yapan bankalar arasına QNB Finansbank'ta katıldı. Banka yapmış olduğu güncelleme ile kredi indirimi yaptığını duyurdu.

Konut Kredisi Faiz İndirimi Yapan Bankalar Arasına Finansbank'ta Katıldı!

En kolay kredi veren bankalar arasında yer alması nedeni ile kredi çekmekte zorlanan kişilerin tercihi olmayı başaran Finansbank konut kredisi faiz oranları için indirim kararı aldığını duyurdu. 

Bankanın yapmış olduğu konut kredisi güncellemesi ile uygulanan konut kredisi faiz oranı yüzde 2,37 seviyesinden yüzde 2,30 seviyesine çekildi. Banka bir önceki güncellemesini 11 Aralık tarihinde yapmış ve yüzde 2,42 seviyesinden kredi faizini yüzde 2,37 seviyesine çekmişti. 

Finansbank Konut Kredisi Masrafları Ne Kadar?

Finansbank konut kredisi dosya masrafı olarak kullanılan kredinin yüzde 0,5 oranında masraf kesintisi yapıyor. Buna ek olarak konut kredisi DASK ücreti olarak 105 lira, konut kredisi ekspertiz ücreti olarak 611 lira, konut sigortası ücreti olarak 105 lira, konut kredisi ipotek ücreti olarak 120 lira ve konut kredisi hayat sigortası ücreti olarak ta 12 ay vadeye kadar hayat sigortası primi kredi tutarının %0.95'i, Minimum 14,25 TL'dir. 12 aydan uzun vadeli kredilerde uzun süreli hayat sigortası yapılmaktadır ve prim tutarı; kredi tutarı, vade, faiz oranı, müşterinin yaş, cinsiyet, boy, kilo v.s. bilgilerine göre değişmektedir.

Finansbank Konut Kredisi Hesaplama 

60 Ay Vadeli 100 Bin Lira Konut Kredisi Hesaplama 

120 Ay Vadeli 100 Bin Lira Konut Kredisi Hesaplama 

180 Ay Vadeli 100 Bin Lira Konut Kredisi Hesaplama 

Emlak365.com