TOKİ HABERLERİ

Konut sahibi olmak isteyenler dikkat! Yarın sona eriyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın ülke genelinde başlattığı konut projelerinden biri olan ve 133 kişiyi ev sahibi olmasını sağlayacak Rize Güneysu projesi başvurusu yarın sona eriyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın ülke genelinde başlattığı konut projelerinden biri olan ve 133 kişiyi ev sahibi olmasını sağlayacak Rize Güneysu projesi başvurusu yarın sona eriyor.

Türkiye’de milyonlarca kiracı ev sahibi olma hayaliyle konut projelerine başvuruyor. Kimileri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın yaptığı konut projelerine başvururken bazı vatandaşlar özel inşaat firmalarının yaptığı konut projelerine başvuruyor.

TOKİ KONUT SAHİBİ OLMA İMKANI VERİYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ülke genelinde vatandaşları uygun taksit imkanları sağlayarak konut sahibi yapmayı hedefliyor. Bu yüzden de ülke genelinde düşük taksitlerle vatandaşlara konut sahibi olma imkanı veriyor. Konut sahibi olmak için elinde peşinat olmayan vatandaşlara da desteği kamu bankaları ve özel bankalar sağlıyor. Kamu bankaları ve özel bankalar aracılığıyla kredi çeken vatandaşlar konut sahibi olma hayallerine bir adım daha yaklaşmış oluyor.

KONUT SAHİBİ OLMAK İÇİN YARIN BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

Rize Güneysu projesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından toplam 133 adet konut yapılması hedefleniyor. Konut sahibi olmak isteyenlerin projeye başvuru tarihleri ise yarın itibariyle bitiyor. 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon konut tiplerinin yer aldığı Güneysu 2019 projesi kura çekilişi ile satışı yapılacak. Rize Güneysu kura çekilişi 26 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek. Gerçekleştirilen kura sonucunda vatandaşlar ev sahibi olma hayallerine kavuşmuş olacak. Böylelikle yıllardır ev sahibi hayli kuran vatandaşların yüzleri gülecek.

828 TL TAKSİTLERLE EV SAHİBİ OLACAKLAR

TOKİ Rize Güneysu projesi için başvurular Ziraat Bankası Rize Güneysu şubesi aracılığıyla kabul ediliyor. Yüzde 10 peşinatla konut sahibi olunabilen  TOKİ  Güneysu 2019 projesi için en düşük konut bedeli 165 bin 757 TL, en yüksek konut bedeli 288 bin 28 TL olarak belirlendi. Peşinat tutarlarının 16 bin 575 TL ile 28 bin 802 TL arasında değiştiği TOKİ Rize Güneysu projesi için 180 ay vade sağlanıyor. TOKİ Rize Güneysu 2019 projesi için ödenecek en düşük taksit bedeli 828,79 TL, en yüksek taksit bedeli 1.440 TL olarak belirlendi.

KONUT SAHİBİ OLMAK İÇİN EMLAK365.COM’U TAKİP EDİN!

Türkiye genelinde olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın gerçekleştirdiği konut projelerine ait ayrıntılara Emlak365.com’u takip ederek ulaşabilirsiniz. Konut sahibi olmak isteyenler için anbean projeler takip ederek sizlerle paylaşıyoruz.

İnstagram Hesabımız için TIKLAYIN

Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

EMLAK365.COM ÖZEL HABERİDİR, AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN HABERİN BİR BÖLÜMÜ YA DA TAMAMI KOPYALANAMAZ / ALINTILANAMAZ…

 Emlak365.com


Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir