Kurasız, Başvuru Önceliğine Göre Anında Alınabilecek TOKİ Konut Satış Listesi

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın açık konut satışlarına anında başvuru yapılabilir. Bu satışlar açık satış usulü ile yapıldığından müşteriler başvuru önceliğine göre bu satışlar için başvuruda bulunabilirler. Ekim ayının kalan günlerinde halen ilanda olan açık satış listelerini derledik.

Kurasız, Başvuru Önceliğine Göre Anında Alınabilecek TOKİ Konut Satış Listesi

TOKİ Başkanlığı'nın şu dönem gündemde olan açık artırma ile konut satışının dışında bazı konut satışları da bulunuyor. 

Kurum tarafından ilan edilen bu konut satışlarında müşteriler kendilerine uygun konut bulmaları durumunda başvurularını hemen yapıyorlar. Başvuruların ardından ise vatandaşlar konutların sahibi oluyorlar. İşte ilanda olan satışlar;

İLANDA OLAN TOKİ AÇIK ARTIRMA KONUT SATIŞLARI

TOKİ Başkanlığı tarafından ilan edilen açık konut satışlarında genel ilanlar orta gelir grubunda bulunan daireler için. Alt gelir grubunda bulunan vatandaşlar için de satış duyurularının yer aldığı bu ilanalrda 1+1'den 4+1'e kadar daireler mevcut.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı açık konut satışlarında ayrıca işyeri satışları da yapıyor. 

Bazı Açık Konut Satışları Öncelikli

TOKİ Başkanlığı tarafından ilan edilen bazı açık konut satışları ise öncelikli satış olarak yayımlanıyor. Satış duyurusunda yer alan maddelere göre satışlar sadece engelli vatandaşlar için olabiliyor. 

KOLAY ÖDEME SEÇENEKLERİ

TOKİ Başkanlığı'ndan ev alacaklar için en önemli avantaj ödeme sürecinde sağlanıyor. 

Kurum alt gelir grubundan veya orta gelir grubundan bir vatandaşın ev alması durumunda yüzde 10, yüzde 12, yüzde 15, yüzde 20 ve yüzde 25 oranlarında peşinat talep ediyor. Vatandaşlara bu alanda genellikle seçenekler sunuluyor.

Peşinat ödemesi yapan vatandaşlar ise daha sonra geri kalan borcu taksitler halinde yapıyorlar. TOKİ Başkanlığı'nın bu taksit imkanları da çok uygun bir seviyede olabiliyor. Öyle ki müşteriler 120 aydan 240 aya kadar vade seçeneği ile ödemelerini yapabiliyorlar. 

AÇIK SATIŞ LİSTESİ

Emlak365.com

Yorumlar (0)