Kurasız TOKİ 215 Ev ve 79 Dükkan İşyeri Satışı Başvurularında Son Günler

TOKİ Başkanlığı hem işyeri hemde konut satışı için bir duyuru yayımlamıştı. Bu duyuruda farklı il ve ilçelerde yer alan TOKİ birimlerinin açık artırma usulü ile satışa çıkarılacağı bildirildi. Bu satışlar için gerçekleştirilecek olan açık artırma için 11 Ağustos tarihini işaret eden TOKİ bu tarihe kadar başvuruların yapılması gerektiğini belirtti.

Kurasız TOKİ 215 Ev ve 79 Dükkan İşyeri Satışı Başvurularında Son Günler

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın satışlar bölümünde yayımlanan ilanlar ile, TOKİ'den kurasız konut ve işyeri almak isteyenler için ev ve işyeri duyuruları bulunuyor. 

TOKİ Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda, 36 farklı şehirde konut satışı yapılacağı 20 farklı şehirde de işyeri satışı yapılacağı bildirildi. Bu duyurulara başvuru yapacak olan vatandaşlar için satış bilgileri şu şekilde;

TOKİ BAŞKANLIĞI'NDAN KONUT SATIŞI

TOKİ Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 konut satışları yapılacağı duyuruldu. 

Bu satışlarda toplam 215 ev için ihaleye çıkılacak. Vatandaşlar konut satışları için ödemeleri yüzde 25 oranla peşinat ödemesi ve geri kalan tutarın 120 ay vadeli taksitlerle ödenmesi şeklinde yapacaklar. 

Ev satışı Olacak İller

Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Balıkesir, Bartın, Batman, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Denizli, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Hatay,  İzmir, Karaman, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Nevşehir, Niğde, Ordu, Sakarya, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon ve Zonguldak

TOKİ İŞYERİ SATIŞI

TOKİ Başkanlığı işyeri satışlarının 20 farklı ilde olacağını duyurdu. Bu satışlar ise yüzde 10 ile yüzde 25 arasında değişen oranlarla peşinat ödemesi ve geri kalan tutarın taksitlerle tamamlanması şeklinde yapılacak. 

İşyeri satışları Adana, Afyonkarahisar, Ağrı, Ankara, Aydın, Balıkesir, Bitlis, Çanakkale, Denizli, Kastamonu, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde, Siirt, Şanlıurfa, Trabzon, Uşak ve Yozgat illerinde olacak.

Emlak365.com