Ömer Bulut İmzaladı, TOKİ Başkan Yardımcıları Görevden Alındı!

TOKİ Başkanı olarak ataması Resmi Gazete'de yayımlanan Ömer Bulut, TOKİ Başkan Yardımcıları için görevden alma kararı verdi.

Ömer Bulut İmzaladı, TOKİ Başkan Yardımcıları Görevden Alındı!

TOKİ Başkanı olarak ataması Resmi Gazete'de yayımlanan Ömer Bulut, TOKİ Başkan Yardımcıları için görevden alma kararı verdi. Detaylar haberimizde...

Türkiye'nin en büyük toplu konut markası olan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na bağlandıktan sonra ağırlıklı olarak sosyal konut projeleri üretimine başlayan TOKİ'de bugün deprem yaşandı. Vekaleten yürüttüğü TOKİ Başkanı görevini Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararı ile resmen devralan Ömer Bulut 9 başkan yardımcısını görevinden aldı. Bu karar ile adı açıklanan başkan yardımcıları resmen görevden alınmış oldu. TOKİ Başkan Yardımcısı Görevinden Alınan İsimler Servet Altay,Mahmut Ekşi,Emin Asıltürk,Hilmi Tutar,Şeref Ömeroğlu,Mehmet Murat, Murat Aydın,Savaş Keçeci,İsmail Hakkı Rengül5 Nisan Cuman Günü İtibari İle Görevden AlındılarGörevden alma kararları 5 Nisan Cuma günü itibari ile tebliğ edildi. Görevden alınan başkan yardımcıları arasında eski TOKİ başkanları arasında yer alan Erdoğan Bayraktar ve Ahmet Haluk Karabel döneminde bu göreve gelen başkan yardımcıları el çektirilmiş oldu. Ömer Bulut Kimdir?
  • 1968 Trabzon doğumlu olan Ömer Bulut ilk ve orta okul öğrenimini burada tamamladı. 

  • Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 

  • 1995 ve 2001 yılları arasında mühendis olarak İller Bankası Erzurum Müdürlüğü ve İller Bankası Ankara Müdürlüğü bünyesinde görev aldı. 

  • 2005-2006 yılları arasında TOKİ'de uzman olarak işe başladı. 

  • 2006-2011 yılları arasında TOKİ Daire Başkanı olarak görev aldı. 

  • 2011 yılında TOKİ Başkan Yardımcısı olarak göreve atandı. 

  • 2018 yılında Ergün Turan'ın istifa etmesinin ardından vekaleten TOKİ Başkanı oldu. Emlak365.com


Yorumlar (0)