Şanlıurfa'da TOKİ Tarafından İnşa Edilen 144 Adet İşyeri Açık Artırma Usulüyle Satılacak!

Çevre Ve Şehircilik bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Şanlıurfa'da yapımı tamamlanan 144 adet işyeri ihaleyle satılacak.

Şanlıurfa'da TOKİ Tarafından İnşa Edilen 144 Adet İşyeri Açık Artırma Usulüyle Satılacak!

Çevre Ve Şehircilik bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Şanlıurfa'da yapımı tamamlanan 144 adet işyeri ihaleyle satılacak. Satışa çıkarılan işyerleri için açık arttırma sistemi uygulanacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Şanlıurfa'da 144 işyerini açık arttırma usulü ile yapılacak ihale ile satışa çıkardı. Şanlıurfa Merkez Eski Sanayi 1. Etap Projesi kapsamında inşa edilen 144 adet işyeri için 25 Ağustos 2020'de açık arttırma gerçekleştirilecek.BAŞVURULAR HALKBANK ŞUBELERİNDEN YAPILABİLECEKSatışa çıkarılan işyerlerinden satın almak isteyen vatandaşlar Halkbank'ın tüm şubelerinden başvuru gerçekleştirebilecekler ve ilgili teminatları yine tüm şubeler aracılığı ile ödeyebilecekler. Ayrıca açık arttırmanın yapılacağı gün de başvurular yine Halkbank tarafından kabul edilecek.BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?Şanlıurfa'da satışa çıkarılan 144 adet işyerlerinden satın almak isteyen vatandaşlar için başvuru şartları ve başvuru şekli de açıklandı. Buna göre açık arttırmaya girebilmek için 18 yaşın üzerinde olmak ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekiyor. Ayrıca Halkbank şubelerine tahmini satış fiyatları 99.999 TL'ye kadar olan işyerleri için 5.000 TL, 100.000 TL ve üzerinde olan iş yerleri için 10.000 TL katılım teminatı ödenmesi gerekiyor.Açık arttırmaya katılan ama işyerlerinden satın almaya hak kazanamayanların ödedikleri katılım teminatı bedelleri TOKİ tarafından 1 Eylül 2020 tarihinde kendilerine geri ödenecek.Emlak365.com


Yorumlar (0)