Sosyal Konut Projesiyle TOKİ'den Konya ve Aksaray'a 4 Bin 780 Konut

TOKİ Başkanlığı'nın sosyal konut projesi kapsamında Konya ve Aksaray'da toplam 4 bin 780 konut inşa ediliyor. TOKİ inşaatı devam eden konutların son durumu hakkında bilgi verdi.

Sosyal Konut Projesiyle TOKİ'den Konya ve Aksaray'a 4 Bin 780 Konut
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı TOKİ Başkanlığı sosyal konut projelerinin son durumu hakkında vatandaşları bilgilendiriyor. Kurum resmi sitesinden son yaptığı basın açıklamasında Konya ve Aksaray'da inşaatı devam eden sosyal konut projelerine dair bilgi verdi.

KONYA VE AKSARAY'DA SOSYAL KONUT İNŞAATI

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) başlatılan ve 81 il genelinde devam eden sosyal konut projesinde çalışmalar son surat devam ediyor. Türkiye'nin tüm illerinde ve birçok ilçesinde inşa edilen sosyal konut projelerinin bir parçası da Konya ve Aksaray Projeleri.

TOKİ resmi sitesinden Konya'da ve Aksaray'da yapım süreci devam eden projeler hakkında bilgi verdi. Kurum proje kapsamında, Konya'da 3 bin 800, Aksaray'da ise 980 konut yapılacağını duyurdu. Bu konutların yapım işlemlerine ilişkin ise TOKİ Başkanlığı Konya'da 3 bin 92 konutun yapıma başkandığını duyurdu. Aksaray'da ise 980 konuttan 632'si için inşaat çalışmaları başlamış durumda.

Konya'da İnşaatların Son Durumu

Meram ilçesi Beybes Mahallesi'nde inşa edilen sosyal konutların yüzde 20'si tamamlandı. Selçuklu ilçesi Ardıçlı Mahallesi'nde 3 etap halinde inşa edilecek 1787 konutun da temeli atıldı. Çalışmalar yüzde 20 seviyesine ulaştı. Konya'nın Tuzlukçu ilçesinde yapılacak 126 konutun ise zemin çalışmaları tamamlandı. Konya projesinde yer alan Emirgazi'de 142, Halkapınar'da 170, Cihanbeyli'de 210 konut planlaması için ihaleler tamamlandı ilk temeller atıldı.

Aksaray projesinde yürütülen konut projelerinde son durum ise şu şekilde;

Aksaray'da da Güzelyurt, Eskil, Ağaçören ve Sultanhanı ilçelerinde inşa edilecek konutların yer teslimi yapıldı, Ayrıca TOKİ bu projeler için ilk betonların döküldüüğünü duyurdu. Aksaray Ağaçören'de konut inşaat çalışmaları yüzde 7 seviyesinde. Eskil merkezde yapılacak 142 konutun da temeli atıldı. Eşmekaya ve Sultanhanı konut projelerinin ise kazı çalışmaları başladı. Güzelyurt ilçesinde de inşaat çalışmaları başlamış durumda.
Yorumlar (0)