TOKİ 10 Bin Lira Peşinatla Ev Sahibi Olma Fırsatı Sunuyor! (Türkiye Geneli Güncel Satış Listesi)

TOKİ Türkiye Geneli satış listesi güncellendi.

TOKİ 10 Bin Lira Peşinatla Ev Sahibi Olma Fırsatı Sunuyor! (Türkiye Geneli Güncel Satış Listesi)

TOKİ Türkiye Geneli satış listesi güncellendi. TOKİ yeni satış ilanları ile 10 bin lira peşinat ve 346 liradan başlayan taksitlerle ev sahibi olma fırsatı!

50 bin sosyal konut başvuruları için geri sayım devam ederken TOKİ bir yandan da elde kalan konut projeleri için uygun fiyatlı satış ilanları yayımlamaya devam ediyor. TOKİ Yozgat Merkez Medrese Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi (12 Adet Konut)Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 12 adet konut;ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 08 Nisan 2019 - 28 Haziran 2019 tarihleri arasında Açık Satışa sunulacak. TOKİ başvuruları Halkbank şubeleri üzerinden kabul edilecek. 

TOKİ Afyon Karahisar İscehisar Çukur Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi (3 Adet Konut)Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 3 adet konut;ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 10 Nisan 2019 - 28 Haziran 2019 tarihleri arasında Açık Satışa sunulacak. Projeye özel olarak konut başvuruları Halkbank İscehisar şubesi üzerinden kabul edilecek. 

TOKİ Afyon Karahisar İscehisar Çukur Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi Alt Gelir Grubu Konut Başvuruları (11 Adet Konut)Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 11 adet konut;ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 10 Nisan 2019 - 28 Haziran 2019 tarihleri arasında Halkbank İscehisar şubesi üzerinden açık satış yöntemi ile satışa sunulacak. 

TOKİ Ankara Turkuaz Vadisi Konut Projesi (12 Adet Konut)Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca Ankara Turkuaz Vadisi Projesi Toplu Konut Uygulaması kapsamındaki 12 adet konut;ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 09 Nisan 2019 - 28 Haziran 2019 tarihleri arasında Açık Satışa sunuluyor. Konut başvuruları Ziraat Bankası şubeleri üzerinden kabul edilecek. TOKİ Muş Merkez Kepenek Mahallesi Alt Gelir Grubu Satış Duyurusu (14 Konut)Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 14 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 08 Nisan 2019 - 28 Haziran 2019 tarihleri arasında Açık Satışa sunuluyor. Başvurular Ziraat Bankası şubeleri üzerinden yapılıyor. 

TOKİ Muş Merkez Kepenek Mahallesi Orta Gelir Grubu Satış Duyurusu (10 Konut)Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 10 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 08 Nisan 2019 - 28 Haziran 2019 tarihleri arasında Halkbank şubeleri üzerinden Açık Satışa sunuluyor. 

TOKİ Uşak Ulubey Aşağı Mahallesi Konut Projesi (2 Adet)TOKİ Uşak konut projeleri arasında yer alan Ulubey Aşağı Mahallesi konut projesi kapsamında üretilen konutlardan elde kalan son 2 tanesi Ziraat Bankası şubeleri üzerinden açık satış yöntemi ile satışa sunuluyor. 

TOKİ Başvurusu Nasıl Yapılır?Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ Türkiye genelinde farklı illerde çok sayıda konut projesini eş zamanlı olarak yürütüyor. Her konut projesi için kurum önce ihaleye çıkıyor ve konut işini ihaleyi kazanan firmaya veriyor.Ardından da konut satışları için TOKİ internet sitesi üzerinden TOKİ satış duyuruları yayımlanıyor. Ancak bu başvuruları güncel olarak takip etmek gerekiyor. Bu nedenle duyuruları kaçırmamak adına TOKİ haberleri ve duyurularına yer veren emlak365.com sitemizi takip etmeniz sunulan fırsatları yakalamanızı sağlaması açısından büyük önem taşıyor. TOKİ Başvuruları Nereye Yapılıyor?TOKİ başvuruları kurum tarafından verilen ilan metninde belirtilen bankalara yapılıyor. Satışlar ya Ziraat Bankası şubeleri ya da Halkbank şubeleri üzerinden yapılıyor. Konutlardan satın almak isteyen kişiler belirlenen TOKİ peşinatı ile banka şubelerine başvuruda bulunarak burada gerekli işlemleri tamamlıyor.Ardından da alt gelir grubu ve orta gelir grubu için TOKİ kura çekilişi aşamasına geçiliyor. Üretilen konuttan daha fazla kişi tarafından projeye başvuruda bulunulması durumunda TOKİ kura çekilişi yapılıyor. Zaten TOKİ başvuru yerleri tarafından da TOKİ başvuru formu dolduran kişilere bu bilgi veriliyor.Hak sahiplerinin belirlenmesinin ardından TOKİ konut sözleşmesi imzalanıyor ve konut teslimleri yapılıyor. Bazı projelerde ise TOKİ başvuru önceliği ile konut satışı yapıyor. Yani ilk başvuruda bulunan kişi satışa sunulan konutu satın almış oluyor. Bu nedenle TOKİ satış ilanları ve duyurularının yakından takip edilmesi gerekiyor.TOKİ Başvuru Şartları Nelerdir?Türk vatandaşı olmak, İlk kez ev sahibi olacak olmak, İl sınırları içerisinde en az 1 yıldır ikamet etmek, 2+1 konutlar için 25 yaşını, 3+1 konutlar için 18 yaşını doldurmuş olmak, 2+1 konut başvuruları için hane halkı toplam gelirinin en fazla 4 bin 500 lira olması (İstanbul için 4 bin 800 lira) Bu noktada vatandaşın aklını en çok aylık gelir karıştırıyor. TOKİ aylık gelir hesaplaması hane halkı için uygulanıyor. Yani o evde yaşayan (ikametgah adresi aynı evde olan bireylerin) tamamının toplam geliri temel alınarak hesaplanıyor ve aylık toplam gelirin mutlaka belirlenen rakamın altında olması gerekiyor. Aksi halde TOKİ kurası ile isminiz çıksa dahi evinizi alamıyorsunuz...TÜM TOKİ HABERLERİ VE DUYURULARA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ...Emlak365.com
Yorumlar (0)