TOKİ 2021 Yılı 1+1, 2+1 Daire Satışlarına Kimler Başvurabilir? TOKİ Alt Gelir Grubu Konut Şartları

2021 yılında TOKİ tarafından ilan edilecek konut satışlarına başvuru yapmayı planlayan dar gelirli ailelerin haiz olmaları gereken başvuru şartları bulunuyor.

TOKİ 2021 Yılı 1+1, 2+1 Daire Satışlarına Kimler Başvurabilir? TOKİ Alt Gelir Grubu Konut Şartları

2021 yılında TOKİ tarafından ilan edilecek konut satışlarına başvuru yapmayı planlayan dar gelirli ailelerin haiz olmaları gereken başvuru şartları bulunuyor. Kurum tarafından ilan edilen TOKİ Alt Gelir Grubu Konut Satışı Başvuru Şartları listesi haberimizde.

Alt gelir grubunda vatandaşların konut alımları için ilk tercihleri TOKİ'nin konut satışları oluyor. TOKİ Başkanlığı'nın sunduğu uygun ödeme koşulları vatandaşların ev almaları için teşvik ederken bu konut satışları ise bazı özel koşulların sağlanması durumunda oluyor. TOKİ'den ev almak isteyenlerin başvuru öncesinde dikkat etmeleri gereken bu koşulları madde madde derledik. TOKİ ALT GELİR GRUBU KONUT SATIŞLARI İÇİN KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?TOKİ Başkanlığı'nın alt gelir grubu konut satışları için vatandaşların sağlamaları gereken ilk koşul gelir şartı. Aylık hane geliri yüksek olanlar alt gelir grubu konutlarından alamazlar. Ayrıca alt gelir grubu konutları, şehrin konut ihtiyacına göre yapıldığından ikamet şartı da aranır Ev almak isteyenler için ilan edilen bu şartların yanında ayrıca TOKİ Başkanlığı yaş şartı ve aynı aileden tak başvuru şartlarının da sağlanması istiyor. İşte kurumun ilan ettiği o alt gelir grubu konut satışı başvuru şartları. Alt Gelir Grubu Konut Satışı Başvuru Şartları ListesiTürk vatandaşı olmak.Toplu Konut İdaresinden  konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması.İkamet Şartı: Projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olması.Gayrimenkul Sahibi Olmama Şartı: Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması.Yaş Şartı: Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması.Gelir Şartı: Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 5.500 TL olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 5.500  TL olması gerekmektedir.) (İstanbul ilinde gelir şartı 6.000 TL olarak uygulanmaktadır.)Toplu Konut İdaresi tarafından açıklanan bu başvuru koşulları normal vatandaşlar için geçerlidir. Kurum şehit aileleri ile gazi vatandaşlar ile dul ve yetim, emeklilere özel şartlar uyguluyor. Emlak365.com

Yorumlar (0)