TOKİ 7 Bin Lira Peşinat 323 TL Taksitle Ev Sahibi Yapacak Yeni Ucuz Alt Gelir Grubu Asgari Ücretli Emekli Konut Projeleri Satış İlanı Yayımladı!

Devlet sosyal konut üretimine ağırlık vermeye devam ederken ucuz konut projeleri ile kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenlere düşük peşinatla konut satışı yapılıyor.

TOKİ 7 Bin Lira Peşinat 323 TL Taksitle Ev Sahibi Yapacak Yeni Ucuz Alt Gelir Grubu Asgari Ücretli Emekli Konut Projeleri Satış İlanı Yayımladı!

Devlet sosyal konut üretimine ağırlık vermeye devam ederken ucuz konut projeleri ile kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenlere düşük peşinatla konut satışı yapılıyor. Asgari ücret ile çalışan, ilk kez ev almak isteyen, dar gelirli, emekli ve engelli konut ilanları ile Türkiye genelinde 81 adet projede konut satışları tüm hızı ile sürüyor.

Toplam 1950 adet konutun satışa sunulduğu Türkiye Geneli TOKİ kurasız açık satış listesi yenilendi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesine dahil edilen TOKİ, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilen talimat sonrasında ucuz konut üretmeye ağırlık verirken konut satış ilanları ise kurumun internet sitesi üzerinden yayımlanıyor. İlk kez ev sahibi olmak isteyen alt gelir grubu ailelere yönelik olarak satışa sunulan TOKİ alt gelir grubu konut projeleri, TOKİ emekli konut projeleri, TOKİ engelli konut projeleri gibi pek çok kategoride ucuz ev satışı yapılıyor. TOKİ Satış İlanları Nasıl Görüntülenir?TOKİ GOV TR internet adresi kurumun resmi internet sitesi olup tüm satış ilanları, duyurular ve TOKİ kura sonuçları buradan yayımlanmaktadır. TOKİ başvurusu için resimde göreceğiniz üzere satışlar yazan bölümü tıklayıp gelen bölümde il, ilçe, fiyat gibi kriterleri girerek sorgulama yapmanız mümkündür. 

TOKİ Konut Başvurusu Nereye Nasıl Yapılır?TOKİ başvurusu her projede ilan edilen Ziraat Bankası ya da Halkbank şubeleri üzerinden yapılmaktadır. Ucuz konut satış ilanları kurumun internet sitesi üzerinden yayımlanmakta olup her ilanda konut başvurusu yerleri, konut başvuru tarihleri, şartları, peşinat ve aylık taksit tutarları detaylı olarak belirtilmektedir. TOKİ'den Nasıl Ev Sahibi Olunur?Ucuz TOKİ projeleri üzerinden ev sahibi olmak istiyorsanız tek yapmanız gereken kurumun kendi internet sitesi üzerinden vermiş olduğu ilanları takip etmektir. Bu ilanlar emlak365.com sitemizden düzenli olarak paylaşılmakta olup ilanları düzenli olarak çok daha kolay bir şekilde takip etmek için lütfen uygulamalarımızı indiriniz...İnstagram Hesabımız için TIKLAYINAndroid uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZTOKİ Başvuru Şartları Nelerdir, Kimler TOKİ'den Ev Alabilir?
  • Türk Vatandaşı Olmak, 

  • 25 yaşını doldurmak, 

  • Başvuru yapılmak istenen konutun satışa sunulduğu il ve ilçe sınırları içerisinde en az 1 yıldır ikamet ediyor olmak, 

  • Daha önce TOKİ'den ev almamış olmak ve TOKİ kredisi çekmemiş olmak, 

  • Başvuru yapmak isteyen kişinin kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait ev olmaması, 

  • Hane halkı toplam gelirinin en fazla 4 bin 500 lira olması (İstanbul için bu sınır 4 bin 800 lira olarak uygulanmaktadır). TOKİ Yozgat Akmağdeni Oluközü Köyü Alt Gelir Grubu Konut Projesi 31 Aralık 2019 tarihine kadar devam eden başvurular için toplam 4 adet konutun satışa sunulduğu projede en düşük peşinat 7 bin lira, en düşük aylık taksit tutarı ise 323 lira olarak uygulanıyor. 

TOKİ Türkiye Geneli Satış Listesi (Çekilişsiz Kurasız Ucuz TOKİ Açık Satış Konut Listesi)

EMLAK365.COM ÖZEL HABERİDİR, AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN HABERİN BİR BÖLÜMÜ YA DA TAMAMI KOPYALANAMAZ / ALINTILANAMAZ...Emlak365.com


Yorumlar (0)