21 Şubat 2019 Perşembe 20:00
TOKİ 7 Bin Lira Peşinat ve 350 Liradan Başlayan Taksitlerle Ucuz Ev Satıyor!

TOKİ farklı illerde yer alan 612 adet konut için yeni satış ilanları yayımlandı. İşte başvuruları yeni başlayacak olan TOKİ ucuz ev il listesi ve TOKİ alt gelir grubu konut satışları duyuruları...

TOKİ Ankara Mamak Altıağaç Karaağaç Kentsel Dönüşüm Projesi 2. Etap Satış İlanı (206 Adet Konut)

Mamak Altıağaç Karaağaç TOKİ evleri projesi kapsamında Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 206 adet konut;ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 25 Şubat 2019 - 28 Haziran 2019 tarihleri arasında Açık Satışa sunulacak. Satılacak olan konutlardan 20 tanesi 3+1, 186 tanesi ise 4+1 daire tipinden oluşacak. TOKİ başvuruları Halkbank şubeleri üzerinden kabul edilecek. 

TOKİ Ankara Mamak Altıağaç Karaağaç Kentsel Dönüşüm Projesi 3. Etap Satış İlanı (388 Adet Konut)

Mamak TOKİ evleri projesi kapsamında üretilen 388 adet konut;ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 25 Şubat 2019 - 28 Haziran 2019 tarihleri arasında Açık Satışa sunulurken konut başvuruları Halkbank şubeleri üzerinden kabul edilecek. Mamak Altıağaç TOKİ satılık daireler için belirlenen satış fiyatları ise şu şekilde sıralanıyor;

TOKİ Ankara Çamlıdere Konut Projesi (1 Adet Konut)

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 1 adet konut;ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 25 Şubat 2019 - 29 Mart 2019 tarihleri arasında Açık Satışa sunulacak. TOKİ Başvurusu projeye özel olarak Ziraat Bankası Çamlıdere şubesi üzerinden kabul edilecek. 

TOKİ Nallıhan Çayırhan Konut Projesi (9 Adet Konut)

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca, Ankara Nallıhan Belediyesi Çayırhan Toplu Konut Uygulaması kapsamında toplam 9 adet konut; kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile Açık Satışa sunulurken, projeden ev almak isteyenler başvurularını Ziraat Bankası Çayırhan şubesi üzerinden yapılacak. 

TOKİ Alt Gelir Başvuru Şartları Neler (TOKİ Nallıhan Projesi Başvurusu İçin Aranılan Şartlar)

a) T.C. vatandaşı olması,

b) B1 Tipi (2+1) Konutlar için; Satış tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul kadınlarda yaş şartı aranmamaktadır. 

Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 4.500.-TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 4.500.-TL olması gerekmektedir.)  

Hane halkı gelirinin en fazla net 4.500.-TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri, 

Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.)

Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri ibraz edeceklerdir.

c) B1 Tipi ve C1 Tipi Konutlar için; Satış aşamasında, bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

d) Konut alıcısı; kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı herhangi bir bağımsız gayrimenkulün bulunmadığına dair Taahhütnameyi ve Müzekkere Tutanağını Sözleşme aşamasında imzalayacaktır.

e) Daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları şartı aranacaktır.

TOKİ Bingöl Genç Güveçli Köyü Toplu Konut Projesi (1 Adet Konut)

TOKİ Bingöl projeleri arasında yer alan projede Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 1 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 25 Şubat 2019 - 28 Haziran 2019 tarihleri arasında Açık Satışa sunarken başvuruları Halkbank Bingöl şubesi üzerinden kabul edilecek. 

TOKİ Şanlıurfa Merkez Maşuk Bölgesi 4. Bölge 2. Etap Konut Projesi (5 Adet Konut)

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 5 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 25 Şubat 2019 - 28 Haziran 2019 tarihleri arasında Açık Satışa sunulacak. Başvurular Ziraat Bankası Şanlıurfa şubeleri üzerinden kabul edilecek. 

TOKİ Şanlıurfa Merkez Maşuk Bölgesi 4. Bölge 1. Etap Konut Projesi (2 Adet Konut)

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 2 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 25 Şubat 2019 - 28 Haziran 2019 tarihleri arasında Açık Satışa sunulacak. Başvurular Şanlıurfa'da yer alan Ziraat Bankası şubeleri üzerinden kabul edilecek. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
HALIL UYSALER 2019-02-22 00:12:01

İstanbul ne zaman