TOKİ 9 Farklı Konut Projesi ile Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olma İmkanı Sunuyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından ucuz konut projeleri ile dar gelirli vatandaşların düşük peşinat ve aylık taksit tutarları ile kira öder gibi ev sahibi olmalarının önü açılmaktadır. 2021 yılı TOKİ Türkiye geneli satış listesi yayımlandı. İşte 2021 yılının fırsat konut projeleri!

TOKİ 9 Farklı Konut Projesi ile Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olma İmkanı Sunuyor!

TOKİ Ocak 2021 Türkiye Geneli Konut Satış Listesi yayımlandı. Yayımlanan liste ile 9 farklı proje ile vatandaşlara düşük peşinat ve aylık taksit tutarları ile kolay bir şekilde ev sahibi olma imkanı sunuldu. 

TOKİ TÜRKİYE GENELİ OCAK 2021 KONUT PROJELERİ SATIŞ LİSTESİ YAYIMLANDI! 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan konut satış projeleri satış listesi ile 9 farklı ilde konut projeleri için başvurular kabul edilmeye devam ediliyor. Aralarında Afyonkarahisar, Çorum, Denizli, Gaziantep, Karabük, Mersin, Niğde, Rize ve Van'ın yer aldığı 9 ilde ucuz TOKİ konut satışları için başvurular alınmaya devam ediliyor. 

İlan edilen projelerde alt gelir grubu ve orta gelir grubu konutlar için başvurular kabul edilirken bazı projeler açık satış yöntemi ile yani kurasız olarak yapılırken 2 projede ise kuralı satış yapılacak. TOKİ Karabük Merkez Belen konut projesi için kura çekimi 29 Ocak 2021 tarihinde, Rize ili Güneysu Kentsel Dönüşüm Projesi için ise 21 Ocak 2021 tarihinde kura çekimi yapılacak. 

TOKİ'DEN NASIL EV SAHİBİ OLUNUR, KONUT BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

TOKİ'den ev sahibi olmak isteyen kişiler başvurularını Halkbank ve Ziraat Bankası üzerinden yapmaktadır. Süreçte TOKİ tarafından satışa sunulan konutlar için tüm ilanlar TOKİ GOV TR resmi internet sitesi üzerinden yayımlanmaktadır. Sitede yer alan tüm konut projeleri için belirlenen başvuru tarihi, son başvuru tarihi, peşinat tutarı ve aylık taksit rakamları ile başvuru koşulları tek tek açıklanmaktadır. 

TOKİ 15 BİN TL PEŞİNAT, AYLIK 422 LİRA TAKSİTLE EV SAHİBİ YAPACAK! 

Bu koşulları kabul eden kişiler yine ilanda belirtilen Ziraat Bankası ya da Halkbank şubeleri üzerinden başvuru yapabilmekte olup şu anda en düşük konut peşinatı 15 bin TL ve en düşük aylık taksit tutarı da 422 lira olarak uygulanmakta olup söz konusu fiyatlar TOKİ Çorum konut projesi için geçerlidir. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)