TOKİ Başkanı Ömer Bulut: Demir ve Çimentoya Son Üç Ayda Yapılan Zamlar Sektörü Olumsuz Etkiler

TOKİ Başkanı Ömer Bulut inşaat sektörüne ilişkin değerlendirmelerini kamuoyu ile paylaştı. Ömer Bulut konuşmasında TOKİ'nin devam eden çalışmaları hakkında son gelişmeleri aktarırken ayrıca inşaat yapı malzemeleri alanında yaşanan son zamların sektörü olumsuz etkileyeceğini belirtti.

TOKİ Başkanı Ömer Bulut: Demir ve Çimentoya Son Üç Ayda Yapılan Zamlar Sektörü Olumsuz Etkiler

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut inşaat sektörüne ilişkin son gelişmeleri değerlendirdi. 

Son dönemlerde hem pandemi sürecinin etkileri hemde kur farkı nedeniyle oluşan inşaat yapı malzemelerinin maliyet fiyatlarına değinen Ömer Bulut, emlak sektöründe yakalanan dinamizmin bu süreçten etkilenebileceğini söyledi. 

TOKİ BAŞKANI ÖMER BULUT İNŞAAT SEKTÖRÜNÜ DEĞERLENDİRDİ

Ömer Bulut, TOKİ olarak sektörün canlanması için çalıştıklarını ifade ederek İnşaat Sektörü paydaşları olarak aynı geminin içerisinde olduklarını duyurdu. Bu kapsamda emlak sektöründe yaşanan olumlu havanın korunması gerektiğini ifade eden TOKİ Başkanı Bulut, herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini bildirdi. 

Yapı malzemelerinde son 3 ay içerisinde oluşan fiyat farkına ve gelen zamları eleştiren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut bu durumun yakalanan olumlu havayı olumsuz etkileyebileceğini ifade etti. 

Ömer Bulut konuşmasında "İnşaat sektörünü bir ağacın ana gövdesi, alt sektörleri bu gövdenin dalları gibi görüyoruz. Her alt sektör çok kar edeceğim derse gövde kurur. Bu zihniyeti yanlış buluyorum. İdaremiz, tüm demir, çimento üreticilerimiz ve 250 alt sektörümüzle her birimiz, memleketimizin geleceğini düşünerek, memleketimizin kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla özveriyle çalışmalıyız. Sosyal konuta olan talep ve konut kredilerinin düşmesiyle inşaat sektörümüz canlanmaya başladı. Fakat inşaatın ana maddesi olan demir ve çimentoya yapılan zamlar hem sektörü hem de idaremizi olumsuz etkiler." dedi. 

200 BİN KİŞİYE İSTİHDAM

TOKİ Başkanı Ömer Bılut konuşmasının devamında ayrıca başta 50 ve 100 bin sosyal konut projeleri olmak üzere inşaat çalışmalarının sürdüğünü ifade etti. TOKİ'nin yeni projeleri ile yaklaşık 200 bin kişiye istihdam sağladığını ifade eden Bulut bu projelerle hem vatandşaın ev sahibi olduğunu hemde TOKİ olarak sektörün öncüsü olduklarını ifade etti. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)