TOKİ HABERLERİ

TOKİ Başkanı Ömer Bulut Sosyal Konut ve Kentsel Dönüşüm Açıklaması

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Konya'da yapmış olduğu konuşmasında kent genelinde devam eden TOKİ projeleri, kentsel dönüşüm çalışmaları ve sosyal konut projelerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Konya'da yapmış olduğu konuşmasında kent genelinde devam eden TOKİ projeleri, kentsel dönüşüm çalışmaları ve sosyal konut projelerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile birlikte Konya’da gerçekleştirilen toplu açılış törenine katıldılar. Açılış töreni kapsamında bir konuşma gerçekleştirilen Ömer Bulut, kent genelinde devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi. 

TOKİ BAŞKANI BULUT’TAN KENTSEL DÖNÜŞÜM AÇIKLAMASI

TOKİ Başkanı Ömer Bulut konuşmasında, TOKİ Başkanlığı olarak Konya’da bu zamana kadar 8.3 milyar TL’lik yatırım yapıldığını söyledi. Konya geneline toplam 27 bin konut yapıldığını hatırlatan Bulut bunun yanında 500 ve 600 yataklı hastane, 13 hastane, üniversite ve yüksekokul olmak üzere 26 okul, 30 cami ve diğer sosyal donatıların kente kazandırıldığını hatırlattı. 

Konuşmasının devamında halen devam eden projeler hakkında da bilgi veren Bulut Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından başlatılan sosyal konut projeleri kapsamında Selçuklu, Meram, Karapınar, Beyşehir, Akören, Hüyük, Hadim, Yunak, Tuzlukçu, Altınekin, Ereğli, Cihanbeyli, Halkapınar ve Emirgazi olmak üzere 14 ilçemizde 6.950 konut inşa edildiğini söyledi. 

Bölgede yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarına dair ise Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut “Kentsel dönüşüm kapsamında Meram Şükran Mahallesinde 116 dükkân ve 182 ofis inşa ediyoruz. Karapınar Pınarbaşı’nda kentsel dönüşüm kapsamında 603 konut ve 33 dükkânın inşaatı hızla devam ediyor. Büyükşehir Belediyemizle birlikte yürüttüğümüz Karatay Yeni Motorlu Küçük Sanayi Sitesi birinci etabının ihalesini 20 Ocak’ta gerçekleştireceğiz. Diğer üç etabın ihalesi de 8 Şubata kadar bitirilmiş olacaktır.” açıklamasında bulundu.

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir