TOKİ'den Büyük Müjde! Dar Gelirliye 50 Bin Ucuz Konut Üretilecek

TOKİ Başkan Vekili Ömer Bulut 2019 takvimini açıklayarak dar gelirliler için 50 bin ucuz sosyal konut üreteceklerinin müjdesini paylaştı. Detaylar haberimizde.

TOKİ'den Büyük Müjde! Dar Gelirliye 50 Bin Ucuz Konut Üretilecek

TOKİ Başkanı Ömer Bulut yapmış olduğu açıklaması ile "Dar ve orta gelirli vatandaşlarımızı güvenli ve kaliteli konutlarla ev sahibi yapmak için projelendirilen çalışmalar kapsamında bu yıl 50 bin konutun üretimini hedefliyoruz" diyerek büyük bir müjde verdi. 

TOKİ Başkanı Ömer Bulut Tarafından Yapılan Açıklama Metni 

"Meslek hayatımın büyük bölümünü geçirdiğim ve hemen her kademesinde görev yaptığım Toplu Konut idaresi Başkanlığında, idaremizin Başkanı sıfatıyla milletimize hizmeti sürdürüyor olmanın onurunu taşıyorum. Üstlenmiş olduğumuz görev, şehirlerimize ve insanlarımıza karşı sorumluluğumuzu daha da artırdı.

Mesai arkadaşlarımızla yıllar içinde TOKİ'yi geliştirmek için ortaya koyduğumuz gayretle idaremiz, yapı sektörümüzün öncü ve lokomotif kuruluşu oldu. Milletimizin acil konut ihtiyacını karşılamak için çıktığımız bu yolda gösterdiğimiz çabayla bugün 837 bin konut, 14 bini aşkın sosyal donatı alanı üretmiş, dar ve orta gelirli vatandaşlarımızın umudu olan köklü bir yapıya dönüştü. Önümüzde daha ileri hedefler, insanlarımıza ve şehirlerimize sunacağımız daha güzel yaşam alanları bulunuyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın öncülüğünde TOKİ'nin yüksek hizmet ve teknik operasyon kabiliyetini 2019 yılında yepyeni projelerle halkımızın hizmetine sunacağız. Dar ve orta gelirli vatandaşlarımızı güvenli ve kaliteli konutlarla ev sahibi yapmak için projelendirilen çalışmalar kapsamında bu yıl 50 bin konutun üretimini hedefliyoruz. Konutun yanı sıra sosyal tesisler, kamu yapıları, park ve rekreasyon projeleriyle insanlarımızın yüzünü güldürecek projelerin mimarı olarak TOKİ, yine halkımızın yanında olacak.

Projelerimizin önemli bölümlerinden biri olan kentsel dönüşüm çalışmalarında da öncü uygulamaları hayata geçirmenin hazırlığı içindeyiz. Ülke sathına yayılmış kentsel dönüşüm projelerimiz kesintisiz sürerken, kadim şehrimiz İstanbul’un köklü yerleşimlerinden Üsküdar, Esenler ve Gaziosmanpaşa, dönüşüm çalışmalarımızın en kapsamlı uygulama alanlarından olacak.

Yatay mimari yaklaşımla mahalle fikri etrafında şekillendirdiğimiz ve yöresel çizgilerden ilham aldığımız konut tasarımları, sürdürülebilir yerleşim ve çevreler sunma arayışımızın öncül disiplinleri olmaya devam edecek. Bu üretim anlayışını, TOKİ Yerel Mimari Uygulama konsepti içinde farklı şehirlerdeki projelerle pekiştirerek ileriye taşıyacağız.

"Daha Çok Yeşil" anlayışı doğrultusunda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızla birlikte hayata geçirmeye başladığımız millet bahçeleri, ülkemizin tüm coğrafyalarında şehirlerimize yeni bir değer, insanlarımıza taze bir nefes olacak. Yeni yılın güzel bir gelecek inşasına vesile olması temennisiyle sağlık, bereket ve mutluluk dolu bir yıl dilerim"

Emlak365.com

Yorumlar (4)
Gülay karabulut 2 yıl önce
Toki 6 ayda artıyor sabitleşsin yüzde 24 indirim başlasın Bursa ya Toki yapılacakmı
Murat çelebi 2 yıl önce
Yalan.yalan.yalan
Ayse 2 yıl önce
Bir umut bekliyoruz ama ist icin bi umut verici haber yok gibi
Güner 2 yıl önce
Tekirdağ ne zaman ev yapacaksınız toki her yere ev var tekirdağ yok yapın artık