TOKİ'den Yeni Kurasız Ev Satış Duyuruları! Bu İllerde 343 TL Taksitle Konut Satılıyor

TOKİ Başkanlığı normalleşme sürecinin duyurulmasının ardından yeni konut satışları yapmaya başladı. Kurumun resmi kurumsal sitesinden yayımlanan açık satışlarda kurasız çok sayıda konut satışı yapılacağı duyuruldu. İlan edilen şehirlerde yapılacak kurasız konut satışları belli bir oranda peşinat ödemesi ve geri kalan tutarın aylık taksitler ödenmesi şekliyle yapılıyor.

TOKİ'den Yeni Kurasız Ev Satış Duyuruları! Bu İllerde 343 TL Taksitle Konut Satılıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı kurasız konut satışlarında koronavirüs salgını kapsamında nedeniyle uzun süredir yeni duyurular yayımlamıştı. 

Kurum Covid-19 salgınında normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte yeni satış duyuruları yayımladı. Bu kapsamda kurasız konut satışlarında daha fazla evi vatandaşlara sunan TOKİ'nin bu duyurularını ve satışlarını inceledik. 

TOKİ KURASIZ KONUT SATIŞI YAPILAN ŞEHİRLER

TOKİ Başkanlığı'nın kurasız, açık satış usulü ile yayımladığı yeni konut satışlarında Ankara için yayımlanan duyurular dikkat çekti. Ankara'da yer alan projelerde onlarca yeni konut satışı yapılacağını açıklayan TOKİ Başkanlığı bunun yanında Trükiye geneli farklı şehirlerde bulunan vatandaşlar için de konut satışı yapıyor. 

TOKİ Başkanlığı'nın listesinde yer alan ve kurasız konut satışı yapılacağı açıklanan şehirler ise şunlar; Ankara, Şanlıurfa, Balıkesir, Antalya, Hatay, Kars, Samsun, Kayseri, Niğde, Sinop, Mersin, Kırıkkale, Kırşehir, Malatya, Bitlis, Rize.

KURASIZ KONUT SATIŞI ŞARTLARI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı kurasız konut satışları ile 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 konut satışları yapıyor. Satışlar hem alt gelir grubunda bulunan vatandaşlar için hemde orta gelir grubunda bulunan vatandaşlar için oluyor. 

Kurumdan ev almak isteyem vatandaşlara ise özel ödeme seçenekleri sunuluyor. 

Peşinat Ödemesi

TOKİ'den açık konut satışı ile ev alacak vatandaşlar satışa çıkarılan konut satış değerinin yüzde 10'u, yüzde 15'i, yüzde 20'si ve yüzde 25'i kadar peşinat ödemesi yapıyorlar. Bu oran kurum tarafından seçeneklerle sunuluyor. 

Vade Süresi

TOKİ'nin açıkladığı satış rakamı ve peşinat ödemesi detaylarına göre vatandaşlar en az 120 aydan başlayan vade imkanlarına sahip oluyorlar. Bu vade süreci konut projesine göre 144, 156, 180, 216 ve 240 aya kadar uzanıyor. 

ÖDEME PLANLARI

Aşağıda halen satışta olan bazı konut projeleri için belirlenen satış rakamlarını ve ödeme planlarını aktarıyoruz.

Hatay için satışa çıkarılan konutlar ve ödeme planı

Niğde için satışa çıkarılan konutlar ve ödeme planı

Kırşehir için satışa çıkarılan konutlar ve ödeme planı

Çankırı için satışa çıkarılan konutlar ve ödeme planı

Emlak365.com