TOKİ Eylül Ayının Çekilişsiz Kurasız Türkiye Geneli Açık Satış İlanları Konut Projeleri Listesini Yayımladı!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ Eylül ayına ait çekilişsiz kurasız açık satış ilanları listesini yayımladı.

TOKİ Eylül Ayının Çekilişsiz Kurasız Türkiye Geneli Açık Satış İlanları Konut Projeleri Listesini Yayımladı!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ Eylül ayına ait çekilişsiz kurasız açık satış ilanları listesini yayımladı. Eylül ayında satışa çıkacak alt gelir grubu ucuz konut projeleri çekilişsiz, kurasız, başvuru önceliği gözetilerek satışa sunulacak. Söz konusu konutlar engelliler, emekliler, asgari ücretli çalışanlar başta olmak üzere tüm dar gelirli aileler için başvuruya açık olacak. Konut satışları 14 bin lira peşinat ve 390 liradan başlayan taksitlerle yapılacak.

100 Bin Yeni Sosyal Konut projesi kapsamında başvuru ve kura aşamalarını tamamlayan TOKİ bir yandan da elde kalan konutlar için çekilişsiz kurasız açık satış ilanları yayımlamaya devam ediyor. TOKİ AÇIK SATIŞ NE DEMEK, HANGİ KONUTLAR ÇEKİLİŞSİZ, KURASIZ, BAŞVURU ÖNCELİĞİNE GÖRE SATILIYOR?Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ 3 farklı grup için konut üretimi yapmakta olup bu gruplar alt gelir grubu, orta gelir grubu ve üst gelir grubu olarak sıralanmaktadır. Alt ve orta gelir grubu konutlara satışa sunulan konut sayısının çok daha üstünde başvuru yapıldığı için bu konutlar kuralı olarak satışa sunulmakta, yapılan başvurular arasından ev sahiibi olanlar haksızlık olmamasını sağlamak adına noter tarafından yapılan kura çekilişleri ile belirlenmektedir. Bazı durumlarda örneğin konutların yeteri kadar başvuru almaması, kurada hak sahibi olarak belirlenen kişilerin konut almaktan vazgeçmesi ya da yapılan incelemelerde konut alma hakkına sahip olmadığının belirlenmesi gibi durumlarda kuralı satışa sunulan konutlar boşa çıkmaktadır.Bu gibi durumlarda açığa çıkan bu konutlar TOKİ tarafından açık satış yöntemi ile satılır. TOKİ GOV TR adresi üzerinden satış ilanları verilen konutlar için belirlenen tarihte Ziraat Bankası ya da Halkbank şubeleri üzerinden konut başvurusu yapılabilmektedir. TOKİ EYLÜL 2020 ÇEKİLİŞSİZ KURASIZ SATIŞA SUNULAN AÇIK SATIŞ İLANLARI LİSTESİ TOKİ ÇORUM İLİ BOĞAZKALE İLÇESİ ALT GELİR GRUBU KONUT PROJESİ (50 KONUT)Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 50 adet konut;ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 07 Eylül 2020 - 31 Aralık 2020 tarihleri arasında Ziraat Bankası şubeleri üzerinden satışa sunulacaktır. Projede en düşük konut peşinatı 14 bin lira ve en düşük aylık taksit tutarı 390 lira olarak belirlendi. 

TOKİ DENİZLİ HONAZ ALT GELİR GRUBU KONUT PROJESİ (3 ADET KONUT)Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 3 adet konut;ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 01 Eylül 2020 - 31 Aralık 2020 tarihleri arasında Ziraat Bankası Honaz Şubesi üzerinden satışa sunulmuştur. Projede en düşük konut fiyatı 125 bin 970 lira, en düşük konut peşinatı 15 bin 116 lira ve en düşük aylık taksit tutarı 419,90 lira olarak uygulanıyor. 

TOKİ DENİZLİ SARAYKÖY GERALİ MAHALLESİ ALT GELİR GRUBU KONUT PROJESİ (8 ADET KONUT)Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 8 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 01 Eylül 2020 - 31 Aralık 2020 tarihleri arasında Ziraat Bankası Denizli Sarayköy şubesi üzerinden açık satış yöntemi ile satışa sunulacaktır. Projede en düşük konut fiyatı 120 bin 789 lira olarak belirlenirken en düşük konut peşinatı 14 bin 494 lira ve en düşük aylık taksit tutarı 590.53 lira olarak uygulanacaktır. 

TOKİ DENİZLİ İLİ ÇARDAK İLÇESİ SARAY MAHALLESİ ALT GELİR GRUBU KONUT PROJESİ (10 ADET KONUT)Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 10 adet konut;ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 01 Eylül 2020 - 31 Aralık 2020 tarihleri arasında Ziraat Bankası şubeleri üzerinden açık satışa sunulacaktır. Projede en düşük konut fiyatı 157 bin 466 lira, en düşük konut peşinatı 18 bin 896 lira ve en düşük aylık taksit tutarı 524 lira olarak uygulanacaktır. 

TOKİ HATAY PAYAS ÇAĞLALIK MAH. 1. ETAP ALT GELİR GRUBU KONUT PROJESİ (2 ADET KONUT) Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 2 adet konut;ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 03 Eylül 2020 - 30 Eylül 2020 tarihleri arasında 216 bin liradan başlayan fiyatlarla Halkbank Hatay şubeleri üzerinden satışa sunulacaktır. 

TOKİ KARABÜK İLİ EFLANİ İLÇESİ ÇELEBİLER MAHALLESİ ALT GELİR GRUBU KONUT PROJESİ (11 ADET KONUT)Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 11 adet konut; kurasız, başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 01 Eylül 2020 - 31 Aralık 2020 tarihleri arasında Ziraat Bankası şubeleri üzerinden satışa sunulacaktır. 

KASTAMONU MERKEZ ÖRENCİK MEVKİİ ALT GELİR GRUBU KONUT PROJESİ (54 ADET KONUT)Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 54 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 01 Eylül 2020 - 31 Aralık 2020 tarihleri arasında Halk Bankası Kastomunu şubeleri üzerinden satışa sunulacaktır. 

TOKİ KASTAMONU MERKEZ ÖRENCİK MEVKİİ TOPLU KONUT PROJESİ SATIŞ DUYURUSU (43 ADET KONUT)Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 43 adet konut;ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 02 Eylül 2020 - 31 Aralık 2020 tarihleri arasında Halkbank Kastamonu şubeleri üzerinden açık satış yöntemi ile başvuru önceliğine göre satılacaktır. 

TOKİ MERSİN İLİ, GÜLNAR İLÇESİ, AKDENİZ MAHALLESİ KONUT PROJESİ (20 ADET KONUT)Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 20 adet konut; kurasız, başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile 01 Eylül 2020 - 31 Aralık 2020 tarihleri arasında Ziraat Bankası Mersin Gülnar Şubesi üzerinden satışa sunulacaktır. 

TOKİ'DEN NASIL EV SAHİBİ OLUNUR, KONUT ALINIR?Açık satış ilanları ile satışa sunulan konutlardan almak için ilan metninde belirtilen günlerde belirtilen banka şubelerine konut peşinatı kadar para ve kimlik belgesi ile başvuru yapılması yeterlidir. Emlak365.com


Yorumlar (0)