TOKİ HABERLERİ

TOKİ İstanbul Başakşehir Ayazma Kat ve Daire Belirleme Kura Sonuçları!

TOKİ 50 bin sosyal konut projesi kat belirleme kura çekilişleri tüm hızı ile devam ediyor. Bugün yapılan son çekilişte TOKİ Başakşehir Ayazma 50 bin sosyal konut projesi kat belirleme kura çekilişi yapıldı.

TOKİ 50 bin sosyal konut projesi kat belirleme kura çekilişleri tüm hızı ile devam ediyor. Bugün yapılan son çekilişte TOKİ Başakşehir Ayazma 50 bin sosyal konut projesi kat belirleme kura çekilişi yapıldı.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ ev sahibi olmak isteyen dar gelirli kişiler için düşük peşinat ve aylık taksit tutarları ile ev sahibi olunmasını sağlamak amacı ile sosyal konut projelerini hayata geçirmeye başlamıştı. 

2019 yılında 50 bin sosyal konut projesi için talepler toplanmış, 2020 yılında 100 bin sosyal konut projesi kapsamında başvurular alınmış, kura çekilişleri yapılmıştı. Yapılan kura çekilişleri ile satışa sunulan konutlardan satın almaya hak kazanan kişiler belirlenirken yeni yapılan kura çekilişleri ise talihliler arasında kat ve daire belirleme kurası yapıldı. 

TOKİ İSTANBUL BAŞAKŞEHİR AYAZMA KURA ÇEKİLİŞİ SONUÇLARI İSİM LİSTESİ 

Ankara 15. noteri huzurunda yapılan kura çekilişi ile TOKİ tarafından 2019 yılında başlatılan 50 bin sosyal konut kapsamında satışa sunulan evler için hak sahibi olarak belirlenen kişiler arasında kat ve daire belirleme kurası da tamamlanmış oldu. TOKİ İstanbul Başakşehir Ayazma konut projesi kapsamında satışa sunulan alt gelir grubu 2+1 daire tipinde ürütilen 162 adet konut ve orta gelir grubu için üretilen 3+1 konut tipinideki 88 adet dairenin kat ve daire kura çekimi yapıldı. 

Yapılan çekilişlerin sonucu bugün akşam saatlerinde TOKİ GOV TR internet sitesi üzerinden duyurulacak. Yine isteyen kişiler E Devlet internet sitesi üzerinden de TOKİ kura sonuçları sorgulama işlemlerini kimlik numaraları ile yapabilecekler. 

Toplu Konut  İdaresi Başkanlığı Kuralı Satış Projeleri için Kura Sonucu Sorgulama sayfasına giriş için e Devlet sitesine giriş yaptıktan sonra arama bölümüne kura sonucu sorgulama yazılması yeterli olacaktır. Çıkan ekranda kuralı satış projesi sonuç sorgulama yazarak isminize isabet eden konutun kura sonucunu öğrenebilirsiniz. 

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir