TOKİ İstanbul'da 1.446 Konutluk İki Yeni Projenin Hazırlıklarını Tamamladı! Yeni Konut Projeleri İçin Başvurular Ne Zaman Alınacak?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İstanbul'da yapılacak olan yeni konut projeleri için ihale tarihleri açıklandı. İhalelerin gerçekleşmesinin ardından konutlar için başvuru alınacak ve kura ile hak sahipleri belirlenecek.

TOKİ İstanbul'da 1.446 Konutluk İki Yeni Projenin Hazırlıklarını Tamamladı! Yeni Konut Projeleri İçin Başvurular Ne Zaman Alınacak?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İstanbul'da yapılacak olan yeni konut projeleri ile alakalı olarak hazırlıklar tamamlandı. Yeni projeler kapsamında İstanbul'da toplamda 1.446 adet konut inşa edilecek. Başakşehir Kayabaşı bölgesinde yapılacak olan iki yeni proje 1. etap ve 2. etap şeklinde ikiye ayrılacak.

1. ETAPTA 652 KONUT 6 DÜKKAN İNŞA EDİLECEK!

TOKİ tarafından Başakşehir ilçesinin Kayabaşı Mahallesi'nde yapılacak olan projenin 1. etabının ihalesi 16 Eylül 2020 tarihinde saat 14:00'da gerçekleştirilecek. Bu etabın planlamasına göre 652 konut inşa edilirken 6 adet de dükkan yapılacak.

2. ETAPTA KONUT SAYISI DAHA FAZLA OLACAK

Kayabaşı Mahallesi'nde yapılacak projenin 2. etabında ise daha çok sayıda konut inşa edilmesine yönelik planlama gerçekleştirildi. Buna göre bu tepta 794 adet konut yapılacak. İlk etaba göre bu projede daha fazla sayıda dükkan yer alacak. 2. etap için de 17 Eylül 2020 tarihinde saat 14:00'da ihale gerçekleştirlecek.

TOKİ BAŞAKŞEHİR KAYABAŞI KONUT PROJESİ BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

TOKİ'nin İstanbul'daki yeni projelerinden konut satın almak isteyen vatandaşlar başvuru tarihlerini şimdiden merak etmeye başladılar. Ancak heniz bu projeler için başlvuru tarihi belirlenmedi. TOKİ başvurular ile alakalı olarak planlamasını yaptıktan sonra başvuru tarihini açıklayacak. Ardından alınacak başvuruların se noter huzurunda kura çekimi yapılarak hak sahipleri belirlenecek. TOKİ kuralları gereği bu başvurularda şehit ailelerine, harp vevazife malullerine, engelli vatandaşlara, dul ve yetimlere özel kontenjan ayrılıyor.

Emlak365.com