TOKİ İstanbul Projeleri 2019 Başvurusu İçin İlk Müjde Geldi!

TOKİ 2019 yılında sosyal konut projeleri için yeni ihalelerini sürdürmeye devam ederken bunlardan biri de İstanbul projeleri için ayrılan 531 konutluk ihale oldu.

TOKİ İstanbul Projeleri 2019 Başvurusu İçin İlk Müjde Geldi!

TOKİ 2019 yılında sosyal konut projeleri için yeni ihalelerini sürdürmeye devam ederken bunlardan biri de İstanbul projeleri için ayrılan 531 konutluk ihale oldu.

İstanbul'da her geçen gün yükselen konut fiyatları ne yazık ki dar gelirli vatandaşların ev sahibi olmalarını giderek zorlaştırıyor. Bu nedenle TOKİ İstanbul projeleri İstanbul'da ev satın almak isteyen kişiler tarafından yakından takip ediliyor. TOKİ tarafından açıklanan ihale takviminde sonunda İstanbul'a da yer verildi. Bakan Murat Kurum Tarafından Müjdesi Verilmişti!Çevre ve Şehircilik bakanı Murat Kurum Akıllı Şehirler ve Kentsel Dönüşüm Kurultayı kapsamında düzenlenen toplantıda İstanbul Esenler Kentsel Dönüşüm projesi hakkında önemli açıklamalarda bulunmuştu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum konuşmasında Esenler kentsel dönüşüm projeleri son durumu hakkında yaşanan gelişmelere de değinerek "İstanbul içinde bazı projelerimizden bahsetmek istiyorum. Biz bakanlık olarak özel sektöre riskli alanlarda rezerv çalışmaları yaparak gereken desteği sağlıyoruz. Biliyorsunuz Esenler askeri alan projesi vardı.Bu askeri alanı rezerv alanı olarak belirlemiştik. Biz bu alanda 60 bin bağımsız bölüm üreteceğiz. Bu 60 bin bağımsız bölümün 24 binini Esenler bölgesindeki dönüşümde kullanacağız. Kalan 36 bini de inşallah finansmanını bulup, bölgeye yakın olan diğer ilçe belediyelerindeki kentsel dönüşüm için rezerv alana olarak kullanacağız. Çünkü o bölge gerçekten merkezi ve çok önemli stratejik bir bölge. Buna ilişkin bu yıl sürecini başlattığımız ve çok yakın bir tarihte ihalesini yapacağımız 2 bin 200 konutluk rezerv konut projemiz var. Bu 2.200 adet konutun Esenler bölgesinde inşasına başlayacağız ve örnek bir dönüşüm projesi olacak" diyerek İstanbullulara ucuz konut müjdesi vermişti. TOKİ Esenler Güney Proje Alanı Kentsel Dönüşüm Projesi Kapsamında 531 Adet Konut Üretecekİstanbul İli, Esenler İlçesi Güney Proje Alanı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 1. Etap, 1. Bölge 531 Adet Konut ve 1 Adet Mescit İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi için ihale düzenleyeceğini ilan etti. Söz konusu ihale 25 Şubat 2019 tarihinde yapılacak. Emlak365.com


Yorumlar (0)